[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

فاصله اجتماعی ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز: 
کرونا در فارس 102 کشته گرفت 
فاصله اجتماعی ادامه دارد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۸۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از هزار و ۵۷۷ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس طی یکی دو روز گذشته تاکنون، ۸۵ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار و ۱۷۹ نفر رسیده است.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از مجموع مبتلایان جدید، ۵۵ مورد مربوط به شیراز؛ ۳ مورد مربوط به کوار، مرودشت، ممسنی و لامرد هر کدام ۲ مورد و کوه چنار یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد نیز مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان است.
او با بیان اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: تاکنون ۱۰۲ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: تاکنون چهار هزار و ۲۹۷ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آورده‌اند.
او ۵۴درصد مبتلایان را آقایان و ۴۶درصد مبتلایان را بانوان عنوان کرد و گفت: میانگین سنی مبتلایان ۴۰ سال است و ۸۰درصد افراد مثبت نیز بدون نیاز به بستری در بیمارستان، در منزل بهبود یافتند.
دکتر همتی تأکید کرد: شهروندان در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله امن در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی