[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

نگهداری خودروی صفرکیلومتر احتکار است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس برای صاحبان پارکینگ‌های عمومی ‌و خصوصی، مراکز نگهداری نمایندگی‌های خودرو، سوله‌ها و گاراژهایی که خودروی صفر نگهداری می‌کنند مهلت ۴ روزه تعیین و خاطرنشان کرد که نگهداری خودروی صفرکیلومتر، احتکار محسوب می‌شود.
محمدابراهیم صداقت چهارشنبه ۳۱ خرداد به خبرنگاران گفت: با توجه به سیاست‌های ستاد تنظیم بازار در کنترل و نظارت بر بازار خودرو و اولویت نظارتی سازمان حمایت در این خصوص، گشت بازرسی و کنترل انبارها، پارکینگ‌های عمومی‌ و خصوصی،گاراژها و حتی سوله‌ها برای جلوگیری از نگهداری خودروهای صفر در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفته است. او اضافه کرد: در صورت وجود و رؤیت خودرو‌های فاقد پلاک در پارکینگ‌های عمومی‌ و... خودرو به عنوان کالای احتکار شده تلقی می‌شود و پرونده تخلف احتکار برای صاحب محل نگهداری خودرو تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.
صداقت ادامه داد: در این راستا ضمن مکاتبه با معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز، اتاق اصناف فارس، اتحادیه‌های مربوطه و ادارات شهرستان‌های تابعه موضوع نگهداری انواع خودرو صفر فاقد پلاک در مراکز یاد شده اطلاع‌رسانی و قرار شد دستگاه‌های ذکر شده به زیرمجموعه‌های خود اعلام نمایند. به گفته وی در این رابطه طی ۳ روز اخیر در بازرسی از مراکز انباشت خودرو (پارکینگ‌ها و نمایندگی‌های خودرو) ۸۸۰ دستگاه انواع خودرو سواری به صورت موقت ضبط و به صاحبان خودرو تا سوم خرداد ماه سال جاری فرصت داده شده تا نسبت به خروج خودروها پس از نصب پلاک بر روی آنها از محل پارکینگ یا نمایندگی اقدام نمایند. معاون بازرسی سازمان صمت فارس گفت: چنانچه پس از پایان مهلت مقرر، خودروی صفر فاقد پلاک در محل نمایندگی یا پارکینگ باشد برابر با ماده ۶۰ قانون نظام صنفی و ماده ۴ قانون تعزیرات حکومتی با متخلفان به عنوان محتکر برخورد خواهد شد. صداقت اضافه کرد: به صاحبان این انبارها و پارکینگ‌ها ۴ روز (تا سوم خرداد ماه ۹۹) مهلت داده می‌شود که از ماشین‌های صفر کیلومتر خالی شده و اگر برای استفاده شخصی می‌باشد سریعاً پلاک و در غیر این صورت باید برای فروش به بازار عرضه شود. به گفته صداقت هر گونه تحویل خودروی صفر بدون نصب پلاک و یا تحویل دستی پلاک و خروج آن از پارکینگ‌ها، نمایندگی‌های خودرو، انبارها و ... تخلف محسوب شده و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود. وی تأکید کرد: صاحبان پارکینگ‌ها و انبارها و ... موظفند لیست خودروهایی را که تحویل می‌دهند با ذکر مشخصات افراد تحویل گیرنده اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه و دیگر مواردی که به آنها اطلاع‌رسانی شده به این سازمان تحویل دهند. معاون بازرسی سازمان صمت فارس همچنین یادآور شد: مراکز یاد شده (دارندگان خودروی صفر) ملزم به ثبت نام در سامانه انبارها و ثبت اعلام موجودی انواع خودرو صفر خود در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۵ و ۲۷ تا ۳۰ هر ماه می‌باشند در غیر این‌صورت به عنوان محتکر با آنها برخورد و پرونده احتکار برای آنها تشکیل می‌شود.
به گفته صداقت این اقدامات به منظور ایجاد محدودیت برای خرید خودرو توسط اشخاصی که با هدف سفته بازی و دپوی خودرو‌ها با هدف فروش با قیمت‌های بالاتر وارد بازار خودرو شده اند، انجام می‌شود.
معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از مردم درخواست کرد که هر گونه خودروهای در انبار مانده یا پارکینگ‌ها را به شماره تلفن ۱۲۴ گزارش دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی