[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

افزایش ظرفیت پست بلغان جنوب فارس ، روزنامه شیراز نوین

به منظور رفع مشکل افت ولتاژ در شهرستان‌های لارستان و اوز و تأمین برق روستاهای این مناطق و همچنین تأمین برق چاه‌های کشاورزی در این شهرستان‌ها طرح افزایش ظرفیت پست بلغان در جنوب فارس کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس، مهندس غلامعباس رنجبر سرپرست طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس در این زمینه گفت: طرح یاد شده با بهره‌گیری از یک دستگاه ترانسفورماتور ۴۰ مگاولت آمپر با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام شده است.
مهندس رنجبر اضافه کرد: این اقدام تأثیر بسزایی در تأمین برق چاه‌های کشاورزی به ویژه در مناطق روستایی جویم واوز و همچنین تأمین برق روستاها خواهد داشت.
سرپرست طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس با بیان اینکه تأمین برق چاه‌های کشاورزی یک ضرورت انکار ناپذیر در راستای کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و حفاظت از محیط‌زیست و همچنین کاهش هزینه‌های تولید در حوزه کشاورزی است، افزود: طرح  کاهش مصرف گازوئیل در چاه‌های کشاورزی یکی از طرح‌های اقتصادی و مقرون به صرفه  و بنیادی است است که با تلاش نیروهای متخصص در شرکت‌های برق و تعامل با سازمان‌های دیگر اکنون به ثمر نشسته است.
وی همچنین در باره ضرورت برق‌رسانی به روستاها با تأمین زیر ساخت‌های انتقال برق و تقویت  پست‌ها ادامه داد: نگاه نظام اسلامی‌ بیشتر به سمت طبقات پایین جامعه بوده و  حتی در شرایط سخت اقتصادی هم از برق‌رسانی به روستا‌ها دست کشیده نشد و این رویکرد با تقویت زیر ساخت‌های تأمین و انتقال  همچنان در استان فارس تداوم دارد. وی افزود امیدواریم درایام تابستان پیش رو با مدیریت مصرف انرژی برق توسط همه شهروندان محترم سال خوبی را از لحاظ دسترسی راحت به انرژی برق با مصرف بهینه تجربه نماییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی