[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

نقش روابط عمومی‌در تحقق جهش تولید، روزنامه شیراز نوین

سمیه یگانه - معاون روابط عمومی‌و امور بین‌الملل استانداری فارس
نام‌گذاری سال 1399 توسط مقام معظم رهبری به نام سال «جهش تولید»، فرصت مغتنمی‌است برای همه دستگاه‌های کشورتا در راستای دست‌یابی به اهداف تعیین شده در خصوص این موضوع اثرگذار گام برداشته و حرکت نمایند. دراین‌بین لزوم توجه به وظایف و اقدامات روابط عمومی‌ها در جهش تولید و بهبود فضای کسب‌وکار در سازمانی پویا، دانش‌مدار و چابک و همسو با تحولات جهانی، به‌منظور ترسیم نقشه راه آینده و به‌کارگیری روش‌های نوین، بسیار با اهمیت به نظر می‌رسد. روابط عمومی‌ها همواره می‌توانند  رشد و توسعه جامعه را با استفاده از تفکرات و توانمندی‌های خود ریل‌گذاری نموده و نقش مؤثری در ویرایش فرهنگ نادرست بخش‌های گوناگونی از سازمان و اجتماع داشته‌باشند.
مسئولیت‌های سازمانی و اجتماعی روابط عمومی‌ها ایجاب می‌نماید که با وجدان و اصول اخلاقی در حرکت سازمان و جامعه به سمت تعالی کشور حرکت نمایند. ارائه تصویر روشن از ظرفیت‌های بنگاه‌های تولیدی به مخاطبان و معرفی شایسته محصولات تولید شده و مزایای رقابتی آن‌ها در مقایسه باتولیدکنندگان خارجی، از جمله مواردی است که در صورت اجرای صحیح آن از جانب روابط‌ عمومی‌هوشمند و موفق، به ارتقا و جهش تولید در سطح جامعه منجر می‌شود. روابط عمومی‌ها با برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند در رونق مالی بنگاه‌های اقتصادی و معرفی توانمندی‌ها و نیازمندی‌ها عمل نموده و تحقق شعارسال یعنی جهش تولید را حمایت وتقویت نمایند. اگر چه تحقق این مأموریت، در گرو  به‌کارگیری نیروهای متخصص و خلاق در روابط ‌عمومی‌‌های  بنگاه‌های اقتصادی و اداری است. 
مدیران ارشد باهوش و قدرتمند با درک این نیازها با تجدید نظر در تفکر و سبک‌های عملکردی روابط عمومی‌در گذشته، آینده روشنی را پیش روی سازمان خواهند گذاشت.
روابط‌ عمومی‌ها باید بتوانند ضمن ایجاد فضای تعاملی بین مخاطب و سازمان‌ و نقش تأثیرگذار آن‌ها در رونق مالی و جلب رضایت ذینفعان، در افزایش توانمندی سازمانی و افزایش تولید اثرگذار و قدرتمند باشند.
تفکر کارآفرینی
فضای کسب و کار امروزه با پیچیدگی شرایط نیازمند استیلای تفکر کارآفرینی و زایش خلاقیت در شیوه عمل است و بی‌تردید دستیابی به جهش تولید مستلزم همین تفکر در روابط عمومی‌است ، بنابراین ایجاد یا خلق محیط سازمانی مساعد که موجب انگیزش، علاقه‌مندی و تعهد کارکنان بنگاه‌های  اقتصادی و ادارات مرتبط از جمله وظایفی است که روابط عمومی‌ها می‌‌بایستی با همراهی دیگر بخش‌های سازمان نسبت به آن اهتمام ورزیده و به ایفای یکی از وظایف اصلی خود در موفقیت بنگاه‌های اقتصادی  و تحقق شعار جهش تولید بپردازند. مسلماً روابط عمومی ‌موفق  برای حل مشکلات اقتصادی سازمان‌، افزایش راه‌هکارهای ارتباط با مخاطبان با استفاده از ابزارهای مختلف، در کنار شیوه‌های تحت‌تأثیر قرار دادن مصرف‌کنندگان به‌منظور افزایش تقاضا با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین ارتباط جمعی، تسهیل و تسریع و دسترسی مشتریان به خدمات با استفاده از مزیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دهکده جهانی، در مسیر توسعه و پیشرفت، رشد راندمان و ارتقای بهره‌وری تولید، از جمله وظایف یک روابط عمومی‌هوشمند و حرفه‌ای برای تحقق جهش تولید محسوب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی