[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

کووید ۱۹ را آسان نگیریم ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۶۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به ۵ هزار و ۲۴۸ نفر در استان فارس خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از یک هزار و ۶۷۲ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ در سطح استان، ۶۹ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.
وی درخصوص موارد جدید مبتلایان به کروناویروس در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار کرد: از تعداد ۶۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شیراز ۴۵ مورد؛ کازرون، فیروزآباد و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی مبتلایان به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۱۰۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ از دست دادند.
دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بستری در بیمارستان و ایزوله خانگی استان را نیز چهار هزار و ۴۱۵ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تأکید بر رعایت خود مراقبتی و بهداشت فردی، توصیه کرد: با توجه به فرارسیدن عید سعید فطر، مردم فهیم استان با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی، سلامتی را به خود، خانواده و جامعه هدیه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی