[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

توسعه معادن با ظرفیت بخش خصوصی ، روزنامه شیراز نوین


استاندار فارس: تأمین خوراک معدنی کارخانجات استان اولویت است
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس دکتر عنایت‌اله رحیمی‌ در جلسه شورای معادن استان با بیان اینکه در بخش توسعه معادن تمرکز  برای هماهنگی با مراکز علمی ‌و اجرایی بوده، افزود: ترسیم  نقشه راه صنعت و معدن از جمله فعالیت‌های مد نظر ما برای توسعه متوازن و علمی‌این بخش بوده و در این راستا تلاش می‌کنیم تا طرح‌های تعریف شود که توسعه معدنی و خلق ثروت به دنبال داشته‌باشد.
وی با تأکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های دولتی و خصولتی  برای جذب بخش خصوصی خاطر نشان کرد:  سیاست کلان کشور توسعه معادن با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی است که‌در همین راستا انتظار داریم تا همه دستگاه‌های مرتبط  نقش مؤثری داشته‌باشند.
نماینده عالی دولت در استان فارس شناخت پتانسیل‌های معدنی استان را از جمله ضرورت‌های مهم عنوان کرد و گفت: در معادن فلزی و غیر فلزی ظرفیت‌های بالایی در فارس وجود دارد که باید با حمایت‌های همه جانبه برای تأمین نیاز‌های داخلی و خارج از استان فعال شود.
دکتررحیمی ‌ابراز امیدواری کرد:  انتظار داریم تا در سال جهش تولید وزارت صمت در اجرای تعهدات معدنی خود تلاش کند.
استاندار فارس در ادامه افزایش اختیارات به شورای معادن استان را از جمله راهکارها برای حل مشکلات دانست و گفت: باید از حقوق دولتی در پژوهش در این بخش بهره‌گیری کرد و در این خصوص تأمین خوراک  معدنی طرح‌های فولادی استان  اولویت قرار دارد.
وی فعال شدن ظرفیت معادن آلومینیوم و دولومیت استان برای تأمین نیاز واحدهای تولیدی را از اولویت‌های دیگر دانست و افزود: در بحث جابجایی معادن  باید حقوق تولید‌کننده و مصرف کننده رعایت  شود. گفتنی است این جلسه با بررسی مصوبات قبلی و مباحث تخصصی پایان یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی