[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کمک‌مؤمنانه به کارگران ساختمانی آسیب‌دیده از کرونا ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  نخستین مرحله رزمایش مواسات و همدلی و کمک‌مؤمنانه موکب احمدبن موسی(ع)، با ابتکار جالبی برای کمک به کارگران ساختمانی که در سر چهار راه‌ها منتظر پیدا کردن کار روزانه کارگری بودند، اجرا شد. 
در اولین روز از خرداد و آستانه عید سعید فطر، با همراهی مؤمنانه خادمان موکب احمدبن موسی(ع)، نخستین مرحله از کمک‌های معیشتی به کارگران ساختمانی که به دلیل شرایط کرونایی درآمدهایشان کاهش قابل توجهی یافته است، اجرایی شد. جانشین فرماندهی سپاه فجر و دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس در حاشیه این رزمایش گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری رزمایش مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه در بخش‌های مختلف در سطح استان فارس اجرا می‌شود.
سردار یدالله بوعلی، افزود: خادمان موکب احمدبن موسی(ع) نیز به اجرای رزمایش مواسات و همدلی و کمک‌مؤمنانه پیوستند و ابتکاری در این خصوص به خرج دادند، بدین‌صورت که در اول صبح دیروز بدون اطلاع قبلی و کار گزینشی، به دکه‌ها، چهار راه‌ها و مناطقی که محل استقرار کارگران ساختمانی برای پیدا کردن کار روزانه بودند، رفته و به آنان گفتند که برای انجام کاری سوار بر مینی‌بوس‌های سپاه شوند که همگی این افراد به ورزشگاه شهید سپاسی سپاه منتقل شدند و در اینجا هم عرض خدا قوتی به آنان گفته و هم بسته معیشتی و کارت هدیه‌ای در کمال احترام تقدیم آنان کردند. بوعلی تأکید کرد: این ابتکار خادمان موکب احمدبن موسی(ع) برای کمک به یکی از زحمت‌کش‌ترین قشرهای این جامعه یعنی کارگران ساختمانی جای تقدیر داشته و انجام چنین کاری ارزش زیادی دارد. دبیر قرارگاه مواسات و همدلی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رزمایش مواسات به‌صورت مستمر و روزانه در سطح استان اجرا می‌شود، گفت: مؤسسات خیریه و نهادهای حمایتی در انجام این رزمایش‌ها مشارکت فعالی دارند.
وی با تأکید بر اینکه تاکنون اقدامات وسیع و گسترده‌ای در بحث رسیدگی به نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از کرونا انجام شده است، گفت: تاکنون توانسته‌ایم بیش از ۸۰۰‌هزار بسته معیشتی با ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان را میان این اقشار توزیع کنیم که البته در این کار خیران مشارکت فعالی داشته‌اند.
بوعلی با بیان اینکه این روند ادامه دارد و متوقف به ماه مبارک رمضان نیست، گفت: امروز نیز جمعیت هلال احمر ۴۰ هزار بسته معیشتی توزیع خواهد کرد و علاوه بر برنامه موکب احمدبن موسی(ع)، یکی دیگر از نواحی شیراز نیز رزمایش کمک مؤمنانه را اجرا می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی