[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

از نقطه اوج مصرف تابستانی گذر خواهیم کرد، روزنامه شیراز نوین

سومین نشست کارگروه مدیریت هماهنگی اوج مصرف (مهام) برای عبور از اوج مصرف برق منطقه  به دعوت شرکت برق منطقه‌ای‌فارس و با حضور مدیران عامل، معاونان و کارشناسان  شرکت‌های توزیع برق شیراز و توزیع برق استان فارس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس، مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس در این نشست با تحلیل و ارزیابی راهکارهای ارائه شده برای عبور از اوج مصرف تابستانی گفت:  مدیریت بهینه مصرف و اتخاذ رویکردهای مثبت در تأمین و انتقال پایدار برق برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی در اولویت است.
مهندس غلامرضا نصیری با تأکید بر اینکه مطابق با فرامین مقام معظم رهبری امسال باید به شعار سال و جهش تولید توجه ویژه داشته‌باشیم، اظهار داشت: جهش تولید هموار‌کننده بستر لازم برای عبور از اوج مصرف تابستانی است، تحقق شعار سال در کنار مدیریت مصرف می‌تواند شرایطی فراهم کند که با اطمینان بهتر و بیشتر مصرف برق در تابستان پیش رو را مدیریت نماییم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای‌استان فارس اضافه کرد: همدلی و همراهی بین شرکت برق منطقه‌ای‌فارس و شرکت‌های توزیع برای مدیریت بار تابستان ۹۹ بسترهای لازم برای مدیریت بهینه مصرف را فراهم کرد، همچنین استفاده از دانش و تکنولوژی برای مدیریت بهینه مصرف  و آگاهی بخشی عمومی‌برای مدیریت مصرف مشترکین برق رویکردهایی است که می‌توان با اتکا به آن به تأمین و انتقال بهینه برق به ویژه در تابستان پیش رو به آن اطمینان داشت. مهندس نصیری در ادامه با اشاره به اینکه روند صعودی مصرف برق طی سال‌های گذشته، هزینه زیادی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت به منطقه وارد کرده  است اضافه کرد: بخش عمده این افزایش مصرف مربوط به فصل تابستان است و عملاً در سایر فصول کارایی چندانی ندارد، از این رو می‌طلبد با مشارکت جمعی ومدیریت مصرف برای عبور از فصل تابستان همت گماشت و با یک برنامه‌ریزی منسجم و کارآمد و با هماهنگی بین بخشی در این عرصه تلاش و مجاهدت کرد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای‌فارس به برخی از مشوق‌ها برای مدیریت بهینه مصرف هم اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو برای اجرای برنامه مدیریت مصرف مشوق‌هایی از قبیل پرداخت پاداش به مشترکان خوش مصرف در نظر گرفته است، شرکت‌های توزیع می‌توانند امسال هم با انعقاد تفاهم نامه‌های دوجانبه با مصرف کنندگان صنعتی و کشاورزی و همچنین ترویج مصرف بهینه بین شهروندان  از مشوق‌های وزارت نیرو بهره گیری نمایند و  موضوع گذر از تابستان ۹۹ را برنامه ریزی و مدیریت کنند.
مهندس نصیری در پایان افزود: صنعت برق فارس و بوشهر نیز علاوه بر راهکارهای ترویج مصرف بهینه و مدیریت مصرف موضوع افزایش ظرفیت پست‌ها، بهبود فعالیت خطوط فوق توزیع ، خرید و نصب سیستم‌های پایش و راهبری و مدیریت شبکه انتقال  را به عنوان استراتژی‌ تسهیل در تأمین برق برای فصل گرم سال ۹۹ در نظر گرفته است.
در ادامه مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق استان فارس و شیراز نیز به بیان دیدگاه‌های تخصصی پیرامون چگونگی مدیریت بهینه و راهکارهای ترویج فرهنگ مصرف برق برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی پرداختند و هر کدام گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام ارائه کردند.
مهندس خسروی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این نشست با بیان اینکه این شرکت طی سال‌های گذشته یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه مدیریت مصرف در کشور بوده است، فعالیت‌های انجام شده در این راستا، و در زمینه مدیریت بار کشاورزی را منحصر به‌فرد خواند و افزود: این شرکت در تلاش است تا با تعامل مناسب با مشترکین زیر مجموعه و به‌کار گیری فناوری برای مدیریت اوج مصرف تلاش نماید.
همچنین مهندس زراعت پیشه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه الگوی مصرف مشترکین طی سال‌های اخیر تغییر قابل توجهی داشته است از برنامه جامع و مدون این شرکت برای مدیریت پیک بار مشترکین خانگی، صنعتی و تجاری خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی