[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

هلال احمر فارس خبرداد: توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین نیازمندان ، روزنامه شیراز نوین

توزیع 37 هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص و یک هزار بسته غذایی بین نیازمندان در فارس. مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس از آغاز توزیع 37 هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص و یک هزار بسته غذایی ویژه نیازمندان در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و در قالب پویش دست یار خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی‌جمعیت هلال احمر استان فارس؛ حسین درویشی روز پنجشنبه اول خرداد ماه در حاشیه آئین نمادین توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین بیماران خاص و اقشار نیازمند استان، گفت: با اجرای مراحل اول و دوم پویش دست یار، طرح حمایتی سازمان داوطلبان برای مساعدت به اقشار آسیب‌پذیر جامعه با همکاری خیرین فارس همزمان با ماه مبارک رمضان، در مجموع 10 هزار و 670 سبد غذایی بین جامعه هدف در سراسر استان توزیع شد. درویشی با اشاره به اجرای مرحله سوم و پایانی پویش دست یار در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و هم‌زمان با ایام عید سعید فطر، اظهار کرد: در قالب طرح مشترک جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر توزیع بسته‌های بهداشت فردی بین بیماران خاص به منظور کمک به پیشگیری از ابتلای این دسته از بیماران به بیماری کرونا، در استان فارس نیز از ابتدای خرداد ماه جاری تعداد 37 هزار بسته بهداشتی به دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، لارستان، جهرم، گراش و فسا تحویل شد. وی محتوای بسته‌های بهداشت فردی بیماران خاص را 10 عدد ماسک و یک محلول 250 سی سی ضد عفونی اعلام کرد و افزود: این بسته‌ها جهت توزیع بین بیماران MS، EB، CF، MPS، SMA، هموفیلی، سرطانی، تالاسمی، دیالیز صفاقی و همودیالیز به دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرستان‌ها تحویل گردید تا از طریق مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و انجمن‌های حمایتی توزیع شود. مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس همچنین از تهیه و بسته بندی یک هزار بسته غذایی به ارزش مجموع سه میلیارد ریال از طریق حوزه ستادی خبر داد.
به گفته درویشی این بسته‌ها شامل 10 کیلوگرم برنج مرغوب، شکر، عدس، تن ماهی، چای درجه یک، مایع روغن خوراکی و سرخ کردنی، ماکارونی، سویا و رب گوجه فرنگی می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی