[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

سه هفته مانده به پایان لیگ - جام شانزدهم به پرسپولیس رسید، روزنامه شیراز نوین

پرسپولیس با کسب شصت و دومین امتیاز فصل خود در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ جشن قهرمانی را با برتری مقابل ماشین سازی برگزار کرد. شاگردان برانکو کار نیمه کاره فصل گذشته خود را با قهرمانی زودهنگام در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ شانزدهم تکمیل کردند و توانستند عنوان قهرمانی را برای سومین بار در لیگ برتر از آن خود کنند. ماشین سازی صفر - پرسپولیس 1 (دقیقه 1، علی علیپور): اولین حمله دیدار توسط سرخ‌پوشان خیلی زود انجام پذیرفت و ضربه طارمی پس از دفع دروازه‌بان تبریزی به امیری رسید تا او نیز علیپور را صاحب توپ کند و مهاجم پرسپولیسی ها نیز با یک ضربه بغل پا اولین گل بازی را به ثمر رساند؛ گلی که در ثانیه سی ام بازی به ثمر رسید. ماشین سازی صفر - پرسپولیس 2: ( مهدی طارمی، دقیقه 69): مهدی طارمی که پنالتی در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود، این بار توانست دروازه مهدی اسلامی را باز کند و تیمش را به گل دوم برساند.
بازگشت مهدی طارمی به صدر جدول گلزنان، قهرمانی سرخ‌پوشان در تبریز و سقوط ماشین سازی به لیگ دسته اول، از اتفاقات ویژه‌ای بود که در پایان این 90دقیقه رقم خورد. 
مهدی طارمی که برای ثبت گل در این دیدار و بازگشت به صدر جدول بی تابی می کرد، دو بار توپش را به تیرک دروازه زد و چندین توپ را هم نصیب توپ جمع کن و دروازه بان حریف کرد. با این حال چشم پوشی او از دستور برانکو باعث شد تا به صدر جدول باز گردد. پرسپولیس با آماری فوق العاده توانست در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل قهرمانی در لیگ شانزدهم را جشن بگیرد و البته ماشین به عنوان تیم باسابقه فوتبال ایران با این شکست به دسته پایین تر سقوط کرد.
علی علیپور که بعد از اخراج از اردوی امارات زیر ذره بین قرار دارد، در دومین بازی پیاپی در لیگ برتر به گل رسید. او در این بازی نیز در ثانیه های ابتدایی گل اول سرخ‌پوشان را به ثمر رساند و البته در دقایق پایانی با فراری موفق توانست از مدافع حریف پنالتی بگیرد تا برد پرسپولیس تضمین شود. دوندگی بالای این بازیکن در کنار دقت در ضربه زنی باعث شد او در این جدال مرد موفق سرخ‌پوشان لقب گیرد که در هر دو گل نقش اصلی را ایفا کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی