[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

کامیاب: نمره جودوی فارس ۲۰ است ، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: وحید زارع نژاد به عنوان رئیس هیئت جودو استان فارس انتخاب شد. با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت جودو استان فارس وحید زارع‌نژاد که 4 سال گذشته رئیس این هیئت بود بار دیگر مورد اعتماد اعضای مجمع قرار گرفت  و با 18 رأی برای 4 سال دیگر در این سمت باقی‌ماند. زارع نژاد از قهرمانان سابق تیم ملی جودو و قهرمان آسیا در این رشته است که در حال حاضر نیز به‌عنوان مشاور و مسئول کمیته آموزش، پژوهش و تحقیقات فدراسیون جودو فعالیت می‌کند.
هیئت جودو استان فارس در مدت چهار سال اول مدیریت او همواره جزو هیئت‌های جودو برتر کشور بوده است
این مجمع با حضور حیدر علی کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس، آرش میراسماعیلی  رئیس فدراسیون جودو، اسلام موسوی سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس، روز پنجشنبه اول خردادماه در محل این اداره برگزار شد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این جلسه گفت: در طول چند سال گذشته در کشور همه نوبلا را از نوع طبیعی و غیرطبیعی تجربه کرده‌ایم.
حیدر علی کامیاب با اشاره به محدودیت‌های مالی در حوزه‌های مختلف اجرایی که به واسطه تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان ایجاد شده  گفت: در چنین شرایطی قبول مسئولیت دل شیر می‌خواهد.
وی با بیان اینکه علی‌رغم تنگناهای موجود رؤسای  هیئت‌های ورزشی استان بسیار خوب عمل کرده‌اند، گفت: جودو نیز جزو رشته‌هایی است که با تدابیر اتخاذ شده، توسط رئیس هیئت و بزرگان این رشته درزمره یکی از بی‌حاشیه‌ترین و در عین حال موفق‌ترین رشته‌های ورزشی استان قرار گرفته است.
 مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه نمره جودوی استان ۲۰ است افزود: این که در بدترین شرایط مالی شاهد افزایش دو برابری تعداد ورزشکاران سازماندهی شده این رشته ورزشی در استان هستیم نشان از وجود فضای خوب مدیریت شده در جودو دارد.
کامیاب خواستار توسعه مبحث آموزش و استعدادیابی در روستاها شد و گفت: با توسعه زیرساخت‌های ورزشی در نقاط مختلف استان، اگر شاهد توسعه نرم‌افزاری این ورزش در دو بخش استعدادیابی و آموزش باشیم، بدون شک طی چند سال آینده از میان نوجوانان و جوانان روستایی نیز می‌توانیم قهرمانان بزرگی را به ورزش کشور و دنیا معرفی کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تعداد ورزشکاران استان فارس حاضر در المپیک پیش‌رو گفت: یکی از اهداف ما در گذشته افزایش تعداد ورزشکاران استان در المپیک بود اما حالا به دنبال افزایش سهم این استان در کسب مدال‌های المپیک‌ای‌هستیم.
همچنین رئیس فدراسیون جودو گفت: درشرایط کنونی وظیفه تک تک ما تقویت روحیه امید در جودوی کشور است.
آرش میراسماعیلی که پیش از ظهر پنجشنبه یکم خرداد در مجمع انتخاباتی هیئت جودو استان سخن می‌گفت، با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده توسط یکی از ورزشکاران این رشته پس از خروج از کشور گفت: اظهارات غیر واقعی این ورزشکار باعث شد تا جفای بسیاری به ورزش کشور خصوصاً جودوشود.
قهرمان اسبق جودوی جهان با خاص خواندن شرایط این ورزش در کشور گفت:تعلیق جودو شرایطی خاصی را برای این ورزش به وجود آورد، اما ما از این تهدید یک فرصت ساختیم و در این فرصت به بهسازی ساختار جودوی ایران با تمرکز بر بحث آموزش و سرمایه‌گذاری روی سنین پایه پرداختیم.
رئیس فدراسیون جودو با بیان اینکه شعار این فدراسیون، جودو برای همه است، از تدوین سند چشم‌انداز این ورزش خبر داد و گفت: با تدوین این سند رؤسای  بعدی فدراسیون نیز توسعه متوازن جودو در کشور را دنبال خواهند کرد.
میراسماعیلی رسیدن به رکورد دویست هزار ورزشکار سازمان یافته را هدف فدراسیون جودو در سال ۱۳۹۹ عنوان کرد و افزود: تشکیل تیم ملی نونهالان با حضور ۵۰ جودوکار تنها بخشی از برنامه‌های فدراسیون برای تحقق برنامه‌های از پیش تدوین شده است.
وی دربخش پایانی صحبت‌هایش یکی از دلایل سفرهای استانی خود و حضور در مجامع استانی را ایجاد روحیه امید در جودو دانست و گفت: فارس جز استان‌های برتر و در عین حال بدون حاشیه کشور در ورزش جودو است.
رئیس فدراسیون جودو حضور بزرگانی مانند صابری‌نژاد، عزیزالله، رزم آهنگ، جناب زاده و... دور یک میز و با هدف کمک به جودو را هنر وحید زارع‌نژاد رئیس هیئت جودو استان دانست و گفت: من افتخار می‌کنم که توانستم در چنین شرایطی به فارس سفر کنم. گفتنی است در مجمع انتخاباتی هیئت جودو فارس، وحید زارع‌نژاد با کسب حداکثر آرا برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس این هیئت انتخاب و معرفی شد.  وحید زارع‌نژاد نیز گزارشی از عملکرد دوره چهارسال اول هیئت جودو ارائه داد و اتحاد، یک دلی و حمایت‌های جامعه جودو استان، فدراسیون جودو و اداره کل ورزش و جوانان استان را عامل موفقیت جودو استان فارس در این دوره برشمرد. وی همچنین تدوین برنامه‌های جامع آموزشی، توجه ویژه به جودو بانوان و حمایت از قهرمانان را از برنامه‌های  دوره جدید هیئت عنوان کرد و در پایان از مسئولان استان خواست سالنی در خور و شایسته هیئت جودو در اختیار این هیئت گذاشته و نیاز به تاتامی‌را از نیازهای اصلی جودوکاران در شهرستان‌های استان دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی