[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

نوشیدنی فرنگی که عمرتان را طولانی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

قهوه در برابر بیماری‌های مختلف از جمله آلزایمر، دیابت یا بیماری‌های قلبی و عروقی مقاومت دارد. آن‌هایی که قهوه می‌نوشند عمر طولانی‌تری دارند و ریسک ابتلا به بیماری‌هایی همچون پارکینسون در آن‌ها بسیار کم است.افرادی که قهوه مصرف می‌کنند، دارای ویژگی‌های زیر هستند:
باهوش‌ترند
قهوه فقط هوشیارتان نگه نمی‌دارد، علت‌های دیگری هم وجود دارد که متقاعدتان کند قهوه بنوشید، مثلاً قهوه باهوش‌ترتان می‌کند! کافئین موجود در قهوه، آدنوزین را رها می‌کند. آدنوزین یک ناقل بازدارنده است. وقتی این آدنوزین، محدود شود شما انرژی بیشتری دارید و بهتر می‌توانید کار کنید.
اندام متناسب‌تری دارند
تمام چربی‌های بدن شما می‌توانند توسط قهوه سوزانده شوند. اگر باور ندارید یادتان باشد که قهوه در بیشتر مکمل‌های چربی سوزی تجاری وجود دارد. کافئین با چربی مبارزه می‌کند، چون متابولیسم بدن را بالا می‌برد، پس اکسیداسیون اسید‌های چرب هم بیشتر می‌کند و همین طور قهوه می‌تواند اسید‌های چرب را از بافت‌های چرب جدا کند. کافئین در افزایش عملکرد فیزیکی و ورزشی‌تان هم مفید است.
شادتر هستند
افرادی که قهوه می‌نوشند کمتر افسرده می‌شوند. با نوشیدن چند فنجان قهوه، حس و حال خوبی خواهید داشت و از افسردگی و اندوه دور می‌شوید. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در قهوه مسئول تقویت روحیه و ایجاد هیجان و خوش‌بینی هستند.
بیشتر عمر می‌کنند
قهوه به جز کافئین، ترکیبات فراوان دیگری هم دارد. بعضی از خواص این ترکیبات حتی هنوز مورد تأیید علم هم قرار نگرفته‌اند، اما بیشترشان آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که بدن را در مقابل اکسیداسیون مقاوم می‌کند. اکسیدان‌ها برای آسیب به مولکول‌های بدن‌تان به اندازه کافی قوی هستند.
پویا و زیرک هستند
قهوه به شما قدرت می‌دهد تا روزتان را زودتر شروع کنید. افراد موفق قهوه می‌نوشند و با انرژی روز را آغاز می‌کنند. درحالی که دیگران هنوز در رخت خواب غلت می‌زنند و سعی دارندخودشان را برای بیدارشدن متقاعد کنند. قهوه شما را نسبت به پیرامون‌تان هوشیار و زیرک نگه می‌دارد تا نسبت به دیگران به موقع هرکاری را شروع کنید.
سرزنده‌اند
قهوه‌نوش‌ها افراد بسیار خوبی در تیم هستند و از آن لذت می‌برند. در پایان روز، انجام کار و ادای تکلیف برای شان اصلاً مهم نیست، بلکه از آن لذت می‌برند و سرپرستی یک تیم را می‌پذیرند و خوش برخورد هستند. شما با قهوه برانگیخته و بشاش می‌شوید تا کاری را که به شما محول شده است با انرژی و جذابیت بیشتری انجام دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی