[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

عاملان‌آتش‌سوزی‌ متواری شدند ، روزنامه شیراز نوین

منطقه یقه حسنی آبشخور قدیم منطقه حفاظت شده میان‌جنگل فسا طعمه حریق شد 

روز جمعه در منطقه یقه حسنی آبشخور قدیم منطقه حفاظت شده میانجنگل فسا آتش‌سوزی اتفاق افتاد که با اقدام به موقع و عملیات سریع نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست از گسترش آن جلوگیری به‌عمل آمد.  
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل حفاظت محیط‌زیست فارس، بهنام محمدی رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فسا گفت: روز جمعه مورخ ۹/۳/۹۹ در ساعت ۱۷ متوجه آتش‌سوزی در منطقه یقه حسنی شدیم که با حضور به موقع مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست و همکاری منابع طبیعی و آتش‌نشانی و پرسنل باغ تحقیقات کشاورزی و مردم محلی در ساعت ۱۷/۳۰ آتش مهار گردید. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فسا افزود: در این حادثه مساحت تقریبی 500 متر دچار حریق شد که حدود ۵۰ بوته جنگلی بطور کامل در آتش سوخت. گفتنی است سرعت عمل در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع از نکات حیاتی در این زمینه بوده و مهار حریق در بدو امر آسا‌نتر و با کمترین امکانات قابل انجام است اما با گسترش حریق ضمن افزایش خسارت مهار آن نیز نیرو و امکانات زیادی طلب می‌کند.
وی در ادامه گفت: عاملان حادثه با یک دستگاه خودروی سواری پژو متواری شدند که با هماهنگی‌های‌لازم مراحل شناسایی و پیگیری آنان متعاقباً انجام خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی