[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

رونق گردشگری در راه است، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
استاندار فارس گفت: بزرگترین طرح فرهنگی کشور در شیراز به بهره برداری خواهد رسید. دکتر‌عنایت‌الله رحیمی ‌ظهر سه‌شنبه 6خردادماه در حاشیه بازدید از موزه و باغ مشاهیر شیراز و پروژه مرکز فرهنگی سعدی خاطر نشان کرد: با بهره‌‌برداری از این دو پروژه ارزشمند ملی شاهد رونق چشمگیر گردشگری فارس در مقیاس ملی و بین‌المللی خواهیم بود. وی با بیان اینکه موزه منطقه‌ای‌ و باغ مشاهیر شیراز بزرگترین پروژه فرهنگی کشور به شمار می‌رود، اظهار داشت: با توجه به جایگاه گردشگری و فرهنگی مجموعه حافظیه به نظر می‌رسد احداث این طرح شصت و سه هزار متری از اهمیت بسزایی برخوردار بود و در معرفی فرهنگ فاخر فارس نقش مؤثری دارد. استاندار فارس به روش‌های جذب سرمایه برای اجرای این دو پروژه ملی اشاره کرد و افزود : این طرح به روش بی اوتی  در حال اجراست اما به دلیل مشکلات اعتباری تا کنون سرعت اجرایی کندی داشته است. اما با توجه به پیشرفت‌های فیزیکی موجود امکان بهره‌برداری از آن تا سال 1400 فراهم است.
نماینده عالی دولت در استان فارس خاطر نشان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده مشکلات اعتباری این طرح برطرف خواهد شد و این پروژه فرهنگی و اقتصادی در جذب توریست و رونق گردشگری نقش بسزایی خواهد داشت. در ادامه بازدید مقامات ارشد استان از پروژه‌های فرهنگی، استاندار فارس با هیئت همراه در جریان روند کار پروژه ملی مرکز فرهنگی سعدی قرار گرفت. 
دکتر عنایت الله رحیمی‌ در بازدید از عملیات اجرایی این مرکز فرهنگی اظهار داشت: مرکز فرهنگی سعدی با مساحتی بالغ بر دو هزار و هفتصد متر مربع و با دارا بودن فضای مناسب برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی یکی از طرح‌های فاخر فارس به شمار می‌رود که با بهره‌‌برداری از آن گامی ‌مؤثر در جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی برداشته خواهد شد.
وی افزود: این طرح به صورت سرمایه‌گذاری بی‌اوتی و با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال تا  دو ماه آینده تکمیل خواهد شد. استاندار فارس اشتغال‌زایی و ایجاد زنجیره اقتصادی را از جمله کارکرد‌های طرح‌های فرهنگی دانست و گفت: اشتغال‌زایی غیرمستقیم این طرح‌ها در رونق اقتصادی استان نقش مهمی‌دارد. در ادامه این بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: موزه منطقه‌ای ‌فارس بزرگترین پروژه فرهنگی در کل کشور خواهد بود و هیچ کدام از25  موزه فارس قابل مقایسه با این پروژه عظیم نیستند. 
دکتر مصیب امیری با اشاره به فراز و فرودهایی که در سالیان اخیر در جریان عملیات عمرانی این پروژه‌ها بوجود آمده، اظهار کرد: عملیات احداث باغ موزه مشاهیر فارس از سال ۸۷ آغاز شد و در سالیان اخیر به دلیل کمبود منابع اعتباری ساخت این پروژه‌ها از روند منسجمی‌برخوردار نبوده است. با این حال امیدواریم مطابق پیش‌بینی‌های انجام شده، مرکز فرهنگی «سعدی»، طی یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد. وی به مشارکت بخش خصوصی در راستای اجرای پروژه‌های فرهنگی اشاره کرد و بیان داشت: مرکز فرهنگی «سعدی» در سال ۹۶ به بخش خصوصی واگذار شد و این پروژه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع در حال احداث است که شامل فضای کتابخانه و مرکز اسناد، نمایشگاه، لابی و سالن همایش‌ها و نشست‌ها می‌شود. همچنین انتظار می‌رود بخش‌هایی از باغ موزه «مشاهیر» بامشارکت بخش خصوصی طی 2سال آینده به بهره‌برداری برسد. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به قابلیت‌های پروژه‌های ملی فارس خاطر نشان کرد: گستردگی و وسعت موزه به شکلی است که می‌تواند تمامی‌آثار استان را در یک منطقه به معرض نمایش گذارد. دکتر امیری افزود: این پروژه از نظر استراتژیک در جوار آرامگاه «حافظ» و منطقه گردشگرپذیر قرار دارد که می‌تواند سهم بسزایی در توسعه گردشگری استان ایفا کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی