[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب فارس : ۱۷۰ نفر متقاضی ورود به لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شیراز، روزنامه شیراز نوین

محمود شبان سروستانی: رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس از نام نویسی 170 نامزد عضویت در شورای شهر شیراز برای ورود به لیست اصلاح طلبان خبر داد‌.  
با آغاز نام نویسی نامزدهای عضویت در شورای شهر و روستا و حتی پیش از آن رایزنی‌ها برای ورود به لیست‌ها و ائتلاف هایی که از بخت و اقبال بیشتری نزد مردم برخوردارند، شروع شده بود و این روند با اعلام ضمنی روند تایید صلاحیت‌ها شدت یافته و از آنجا که لیست امید در انتخابات مجلس شورای اسلامی از موفقیت‌های نسبتا خوبی برخوردار شد رقابت طیفی از نامزدها برای ورود به لیست اصلاح طلبان به اوج خود می‌رسد‌. 
این موضوع که مردم برای انتخاب خود به لیست‌ها مراجعه کنند، امری فی نفسه خوب و خیر برای جامعه است اما خیریت این موضوع در گرو داشتن احزاب شناسنامه دار و قانونی مترقی در این خصوص است‌. 
انتخابات سال گذشته ثابت کرد که مردم به احزاب خلق‌الساعه چندان اعتمادی ندارند و جریانات سیاسی ریشه دار با وجود نبودن بستر و قانون لازم برای فعالیت آنان توانسته اند اعتماد مردم را به خود جلب کنند، این ادعا البته در مورد هر دو طیف اصلاح طلب و اصول گرا صادق است و تنها تعداد طرفداران این جناح هاست که تعیین کننده است‌. 
شیراز نوین در مسیر شفاف سازی فعالیت جناح‌های درگیر در انتخابات برآن شد تا با کنشگران این عرصه به گفتگو بنشیند، لذا اولین نشست را با جمیله کریمی یکی از فعالین سیاسی اصلاح طلب و با سابقه استان فارس گفتگویی ترتیب داد و وضعیت این جناح سیاسی را در کوران فعالیت‌های انتخاباتی به بحث گذاشت که در زیر می‌آید‌. 
رئیس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس، تمهیدات دیده شده اصلاح طلبان در خصوص انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را با تأکید بر این که اصلاح طلبان قطعاً لیست واحد برای انتخابات شورا می‌دهد، بیان کرد وگفت: از ماه‌های پیش شاخصه‌های لازم برای ورود به لیست شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس مشخص و تصویب شد و سپس فرآیند انتخاب افراد نیز تدوین شد.  
جمیله کریمی که در حال حاضر ریاست دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس را به عهده دارد افزود: هفته پیش با صدور یک فراخوان 4 روزه که دیروز به پایان رسید از داوطلبین واجد شرایط حضور در لیست اصلاح طلبان دعوت کردیم که تعداد 170 نفر با پر کردن فرم ثبت نام، آمادگی خود را اعلام کردند.  
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان این که سپس کمیته‌های ارزیابی بر مبنای شاخصه‌های مصوب تشکیل شده است، ادامه داد: افراد حاضر در کمیته‌ها کارشان را با در نظر گرفتن معیارهای کمی اعم از مدارک و مدارج تحصیلی، سوابق مدیریتی و تخصص و معیارهای کیفی نیز اعم از پاک دستی که بسیار مهم است، زیرا شورا و شهرداری نهادی بالقوه فسادپذیر است و چنانچه فردی سست عنصر باشد ممکن است به انحراف کشیده شود و لذا اشتهار به پاکدستی بسیار با اهمیت است و دوم داشتن باور خدمت به مردم و سومین شرط اصلاح طلب بودن است که برای اثبات این ادعا سوابق فرد طی 5 تا 10 سال قبل بررسی می‌شود و باید در این مسیر ثابت شود که وی فردی دغدغه مند در بحث اصلاح طلبی باشد و این را با فعالیت موضع گیری‌ها به اثبات رسانده باشد.  
کریمی همچنین نگاه توسعه محوری شهر و شهرداری با گستره دیدی جهانی و اعتقاد به خردجمعی و توان تشکیل کمیته‌های کارشناسی تخصصی در کنار خود و پرهیز از خودمحوری نیز از فاکتورهای مدنظر کمیته‌های ارزیابی افراد عنوان کرد و گفت: افرادی که در لیست اصلاح طلبان قرار می‌گیرند باید کسانی باشند که همواره منافع شهر را بر منافع خود ارجح بدانند. رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان فارس ادامه داد: پس از ارزیابی هایی که کمیته‌ها انجام می‌دهند افراد منتخب و واجد شرایط باید در مصاحبه شرکت کنند و چنانچه از این فیلتر هم عبور کردند در نهایت در لیست قرار می‌گیرند.  
او در خصوص فعالیت ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی نیز با اشاره به انتخاب عبدالحمید معافیان که از فعالین سیاسی اصلاح طلب و با سابقه استان فارس است به عنوان رییس ستاد انتخاباتی آقای روحانی گفت: ستاد دکتر روحانی چترش بسیار گسترده است و همه طیف‌ها را اعم از اصلاح طلب، اعتدال گرا و حتی اصولگرایان همسو با دولت و شخص روحانی را در بر می‌گیرد.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی