[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

نجات گردشگری با اعتبار ، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی ‌در سفر خود به تهران به پیگیری مباحث حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان فارس پرداخت.
دو پروژه مرکز فرهنگی سعدیه و باغ موزه مشاهیر که جز  نخستین  پروژه‌های واگذار شده میراث فرهنگی به بخش خصوصی در شیراز به روش BOT است از موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار به آن پرداخت.
وی با اشاره به مشکلاتی که از سال ۹۶ تا کنون روند اجرا این پروژه‌ها را با کندی مواجه کرده است، از وزیر گردشگری خواست با در نظر گرفتن تسهیلات کم‌ بهره به تکمیل این پروژه کمک کند.
دکتر رحیمی ‌همچنین با تأکید بر اهمیت مجموعه زندیه در شیراز که شامل ارگ کریم‌خان، موزه پارس ( عمارت باغ‌نظر)، حمام وکیل و عمارت دیوانخانه است، افزود: این آثار از بناهای شاخص و فاخر سلسه زندیه درایران و بافت تاریخی و فرهنگی شیراز و  مجموعه‌های گردشگری و فرهنگی استان هستند؛ بنابراین لزوم تشکیل هیئت امنا برای مجموعه‌های یاد شده  احساس می‌شود که این مهم با حمایت وزارت گردشگری محقق شود.
پروژه موزه منطقه‌ای‌فارس از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در دیدار خود با دکتر مونسان به آن پرداخت.
وی با اشاره به اینکه پروژه یادشده  با بیش از 30 هزار مترمربع زیربنا بزرگترین پروژه فرهنگی کشور محسوب می‌شود و تا کنون قریب 60‌درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: تکمیل این موزه به اعتباری بالغ بر  60 میلیارد تومان  نیاز دارد و  تملک پلاک‌های باقی مانده طرح توسط استانداری بلامانع است که با دستور مساعد وزیر به تسریع در اجرا پروژه کمک می‌کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین با بیان اینکه شهر شیراز از دیرباز به عنوان قطب پزشکی در منطقه جنوب کشور مطرح و این موضوع از ظرفیت‌های مهم استان فارس به شمار می‌رود، اظهار کرد:  این شهر  همه ساله پذیرای بیماران زیادی از استان‌های همجوار و همچنین از کشورهای حوزه خلیج فارس است.
وی ادامه داد: با هدف  استفاده حداکثری از این پتانسیل احداث شهر سلامت در سال‌های گذشته  مصوب شده و در دولت تدبیر و امید با تلاش مدیران ارشد استان زمینه عملیاتی شدن اجرای طرح فراهم شد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه  طرح مذکور در زمینی به مساحت حدود 900 هکتار و با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر  8.7 میلیارد دلار در چهار فاز و پیش‌بینی اشتغالزایی بالغ بر 25 هزار نفر به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جنوب کشور در سفر ریاست محترم جمهوری به استان در فروردین ماه سال 1396 و به دستور وی وارد فاز عملیات اجرایی شده است، از وزیر گردشگری خواست امکان تأمین مالی از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) و اعلام  اولویت‌دار بودن پروژه مذکور به عنوان یک پروژه بزرگ ملی به سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران را فراهم شود. کمک‌های فنی و اعتباری برای پروژه‌های گردشگری در دست احداث استان و همچنین تأمین اعتبار برای تکمیل  مراحل ساماندهی و سنگ فرش ورودی تخت جمشید از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد.
لازم به ذکر است مدیرکل میراث فرهنگی،  صنایع دستی، گردشگری استان فارس و نمایندگان شیراز هم در این دیدار حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی