[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

طرح‌های پژوهشی نامشخص تعیین و تکلیف می‌شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به تحقیق و پژوهش در سال جهش تولید و همچنین کاستن از مشکلات سر راه  پژوهش، عنوان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نیز باید طرح‌های با کیفیت در راستای ارتقا بهره‌وری و تولید بیش از پیش دانش ارائه کنند.
رئیس کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان فارس با بیان اینکه  یکی از مشکلات پژوهش در دستگاه‌های اجرایی  خرد بودن اعتبارات پژوشی و محدودیت در انجام طرح‌های اساسی بود، اظهار کرد: در حال حاضر با تجمیع این طرح‌ها از ۶۶ طرح در سال ۹۹ به ۱۵ طرح کلان در سال ۹۸ این مشکل تا حد زیادی رفع شده است.
قاسم‌پور یادآور شد: برای طرح‌های پژوهشی استان در راستای ۷ مشکل کلان استان شامل  اقلیم و محیط‌زیست، فرهنگی اجتماعی، سیاسی، سلامت، زیربنایی گردشگری، اقتصاد و رونق تولید کد سمات صادر شده و اعتباراتی برای آنها تخصیص یافته است.
معاون استاندار فارس همچنین با بیان اینکه از سال ۹۱ تا ۹۸، ۱۹۷ طرح از سامانه سمات کد گرفته‌اند که تنها سه طرح وضعیت اتمام را اعلام کرده‌اند، افزود: با توجه به اینکه وضعیت سایر طرح‌ها در این سامانه مشخص نشده باید این اقدام در اسرع وقت انجام و شرایط طرح‌ها بارگزاری شود.
وی پژوهش و فناوری را مبنا و موتور محرکه توسعه در کشور و استان برشمرد و گفت: تحقیقات علمی‌ راه‌حل‌های عبور از مشکلات را در اختیارمدیران قرار می‌دهد و باعث افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف می‌شود.
نهادینه شدن فرهنگ پژوهش، توجه، اعتقاد و حساسیت بیشتر مدیران به امر پژوهش، تقویت ارتباط دانشگاه با بخش خصوصی و صنعت و کاربردی بودن تحقیقات برای رفع مشکلات از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه قاسم‌پور به آنها تأکید کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی