[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

گرما کشنده کرونا نبود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس  دکتر عنایت الله رحیمی‌در خصوص  احتمال افزایش مجدد کرونا  به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد. رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا استان فارس گفت: علی‌رغم برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه با گرم شدن هوا بیماری کرونا کاهش می‌یابد این موضوع محقق نشده و همچنان کرونا سلامتی هموطنان را تهدید می‌کند. وی افزود: برداشتن قرنطینه‌ها و محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا بطور مشروط برداشته شده و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد تأکید است. متأسفانه طبق مشاهدات و بررسی‌ها عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی اماکن، مراکز خرید و تجمع به گونه‌ای‌است که نوعی غفلت و بی‌توجهی به موازین بهداشتی را نشان می‌دهد.
استاندار فارس گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید می‌شود و متصدیان در دستگاه‌های خدمات‌رسان اعم از شهرداری‌ها، حمل و نقل، صنوف، ادارات، بانک‌ها، مراکز خرید، اماکن تجمعی، رستوران‌ها و...ملزم به رعایت دقیق پروتکل بهداشتی مربوط به هر صنف هستند و در صورت بی‌توجهی بدلیل تهدید سلامت عمومی‌ مورد پیگرد دستگاه‌های بهداشتی و نظارتی قرار  خواهند گرفت.
دکتر رحیمی ‌استاندار فارس تأکید کرد: فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بطور ویژه دانشگاه علوم پزشکی ضمن نظارت دقیق و مستمر، با همکاری همه ارکان اجرایی، قضایی تا ریشه‌کنی کامل کرونا در پیشگیری و مقابله با این بیماری بطور جدی عمل نمایند.
وی ضمن هشدار به متولیان گفت: سهل انگاری و بی‌توجهی به امر سلامت همگانی پذیرفتنی نیست و در این کار خستگی و رها کردن کار عواقب غیر قابل جبران دارد 
استاندار فارس گفت: از عموم  مردم فهیم استان فارس درخواست می‌گردد، مواظب سلامتی خود باشند و همچنان کرونا را بعنوان عامل بیماری و مرگ و میر جدی‌بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی