[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

خیز دوباره کرونا ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۵۲ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس خبر داد.  به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۹۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از هزار و ۶۷۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۱۵۲ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است. او افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی در استان بر اثر ابتلا به کروناویروس گزارش نشده است و مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان ۱۱۳ نفر است.
دکتر همتی بیان کرد: تاکنون پنج هزار و ۵۷۷ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آورده و بهبود یافته‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کروناویروس در استان، نشانگر بی‌توجهی برخی از مردم نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی است تأکید کرد: برای غلبه بر بیماری کووید۱، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، شست و شوی مرتب و منظم دست، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیرضرور، الزامی‌است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی