[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

پاکسازی ریه با روش‌های طبیعی و سنتی، روزنامه شیراز نوین

برای پاکسازی ریه شما می‌تواند از رژیم غذایی سالم و خاصی استفاده کنید، موادی همچون کلم و انگور، پسته و غیره که می‌تواند برای شما در این رژیم بسیار مفید باشد. ریه‌ها یک اندام بسیار مهم هستند که در معرض عوامل مضر خارجی قرار می‌گیرند. بنابراین، حائز اهمیت است غذاهایی را انتخاب کنیم که به پاکسازی ریه‌ها کمک کرده و خطرات توسعه بیماری‌های ریه را کاهش دهیم. بیماری‌های ریه برخی از بیماری‌های شایع در سراسر جهان هستند و برخی مشکلات تنفسی از خفیف تا جدی، از جمله برونشیت، آسم، فیبروز کیستی و ذات‌الریه را ایجاد می‌کنند که باید از آن جلوگیری کنیم. با انجام تمرینات منظم، دوری از آلودگی و سیگار کشیدن، افراد زیادی این بیماری را مدیریت می‌کنند. به منظور بهبود و پاکسازی ریه، داشتن یک رژیم غذایی سالم مهم است. در این بخش، ما برخی از بهترین غذاها را برای پاکسازی و سلامت ریه‌ها معرفی می‌کنیم.
کلم
کلم‌ها به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، کلروفیل و ایزوتیوسیانات به از بین بردن سموم از بدن کمک می‌کنند و خون را تصفیه می‌کنند. بهترین انتخاب برای پاکسازی ریه‌ها گل کلم، کلم، کلم بروکسل، بروکلی هستند. در حقیقت، سبزی‌ها برای سلامتی بسیار خوب است؛ بنابراین آن‌ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
امگا۳
اسید‌های چرب برای سلامت کلی بدن اهمیت دارد. مطالعات نشان می‌دهد غذاهایی که حاوی اسیدهای چرب بالایی هستند اثرات مثبتی بر آسم دارند، در صورتی که نمی‌توانید اسیدهای چرب امگا را به مقدار کافی از طریق آجیل، بذر کتان و ماهی به دست آورید، بنابراین مکمل‌های موجود آن را مصرف کنید.
ویتامین ث:
غذاهای حاوی ویتامین ث می‌توانند به پاکسازی ریه‌ها کمک کنند تا اکسیژن را به طور مؤثر در بدن حمل کنند. برخی از غذاهای حاوی ویتامین ث عبارت‌اند از فلفل دلمه ای قرمز و سبز، مرکبات، لیمو، پرتقال، گریپ فورت، گوجه فرنگی و سبزی، بروکلی، انبه، توت‌فرنگی، آناناس و هندوانه.
اسید فولیک
غذاهای حاوی اسیدفولیک برای جلوگیری از انواع سرطان و مبارزه با فرآیند سرطان ریه مناسب هستند. دانشمندان دریافتند که تنفس‌های کوتاه با مصرف کم اسید فولیک در ارتباط است. آن‌ها نتیجه گرفتند که افزایش مصرف اسید فولیک می‌تواند به پاکسازی ریه‌ها کمک کند. غذا‌های حاوی اسید فولیک مارچوبه، لوبیای سیاه، اسفناج، عدس و چغندر هستند.
منیزیم
منیزیم یک ماده معدنی است و برای کسانی که مبتلا به آسم هستند، توصیه می‌شود. منیزیم به افزایش ظرفیت ریه‌های شما کمک کرده و در فرآیند تنفسی مؤثر است و راه مناسب برای دریافت مواد معدنی از طریق مصرف آجیل، دانه‌ها یا لوبیا است. در واقع، غذاهای حاوی منیزیم یکی از بهترین غذاها برای پاکسازی ریه‌ها هستند که باید بدانید و هرچه زودتر به رژیم غذایی اضافه کنید.
کاروتنوئید
کارتنوئید یک آنتی اکسیدان است و برای کاهش خطرات سرطان ریه مفید است و به طور طبیعی در سبزی‌ها و میوه‌های رنگ‌های قرمز و نارنجی یافت می‌شوند. هویج به دلیل داشتن بتاکاروتون انتخاب خوبی است. کدوتنبل، پاپایا، اسفناج و کلم پیچ حاوی بتاکاروتون هستند. این آنتی اکسیدان‌ها به ویتامین آ تبدیل می‌شود و ممکن است به شما در کاهش خطر آسم کمک کند.
غذاهای تازه
غذاهای پردازش شده و کنسروی ممکن است ارزان و مناسب باشند، اما این غذاها قطعاً هیچ فایده‌ای برای بدن ندارند. در عوض، آن‌ها فقط بدن شما را از هسته نابود کرده و تضعیف می‌کنند. به این دلیل که حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و بر عملکرد متابولیک بدن و همچنین سطح قند خون تأثیر می‌گذارند. بنابراین، توصیه می‌شود غذاهای تازه بخورید تا بدن تمیز شود. در عین حال، می‌توانید تفاوت در سلامت را نیز مشاهده کنید.
سیب
سیب به دلیل داشتن آنتی اکسیدان‌ها، پلی فنول، فلانوئید، ویتامین ث و فیبر به مبارزه با سرطان، جلوگیری از افزایش سطح قند و دستگاه تنفسی سالم کمک می‌کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده سیب می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه و آسم کمک کند. خوردن ۵ سیب در هفته به عملکرد بهتر ریه به دلیل مقدار بالای آنتی اکسیدان‌ها مرتبط است. به خاطر داشته باشید سیب ارگانیک را با پوست بخورید چون پوست آن ۶ برابر آنتی اکسیدان دارد.
بروکلی
 وقتی نوبت به مصرف غذاها برای سلامت ریه می‌رسد، از خوردن بروکلی غافل نشوید؛ زیرا برای سلامت و پاکسازی ریه‌ها بسیار مفید است. بروکلی به دلیل داشتن ویتامین ث، اسید فولیک و منبع خوب از مواد فیتوکمیکال‌ها خاصیت ضد سرطانی دارد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که بروکلی می‌تواند به کاهش خطر سرطان ریه در سیگاری‌ها کمک کند.
طالبی
طالبی غنی از ویتامین آ و ث است. همان‌طور که می‌دانید، مصرف زیاد سبزی‌ها و میوه‌های حاوی کارتنوئید با کاهش خطر آسم و سرطان ریه ارتباط دارد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود طالبی رسیده که شیرین و قلیایی است بخورید. در نتیجه به متعادل کردن pH کمک می‌کند.
کرفس
متعادل نگه داشتن الکترولیت و تعادل شیمیایی یکی از بهترین عوامل پاکسازی بدن است. کرفس به عنوان منبع خوبی از سدیم طبیعی به از بین بردن دی‌اکسید کربن بدن کمک می‌کند. افراد مبتلا به آسم می‌توانند کرفس تازه و آب آن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنند؛ زیرا حاوی مقدار بالای ویتامین ث هستند و به تسکین التهاب ریه‌ها کمک می‌کند.
قاصدک
یکی دیگر از بهترین غذاها برای پاکسازی و سلامت ریه‌ها قاصدک است؛ زیرا آب قاصدک حاوی پتاسیم، منیزیم، آهن، کلسیم و سدیم بالایی است که همه آن‌ها برای سلامت ریه‌ها مفید هستند. برای مثال، منیزیم به ساخت سلول‌های بدن، به ویژه بافت‌های ریه‌ها کمک می‌کند. اگر قاصدک تازه ندارید، می‌توانید کاهو را جایگزین کنید.
زردک:
زردک به دلیل داشتن فسفر و کلر برای دستگاه تنفسی و ریه‌ها مفید است. زردک به بهبود عملکرد برونشیت و به کاهش شدت آسم و افزایش گردش خون به ریه‌ها کمک می‌کند.
گشنیز
گشنیز به دفع و کم کردن فلزات سنگین که موجب بیماری‌های ریوی و دیگر بیماری‌ها می‌شود، کمک می‌کند. در واقع، یکی از سبزی‌های توصیه شده برای پاکسازی و سلامت ریه‌ها است؛ بنابراین آن را در رژیم غذایی بگنجانید.
کولارد سبز
کولارد سبز به دلیل داشتن خاصیت سم‌زدایی احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. این سبزی حاوی مواد شیمیایی است که می‌تواند به شما در فعال کردن آنزیم‌های سم‌زدایی و مبارزه با سرطان‌ها کمک کند. علاوه بر این، کولارد سبز نیز دارای آنتی‌اکسیدان قوی، فرولیک اسید، کورستین و کافئیک اسید است که به کاهش خطر استرس اکسیداتیو در سلول‌های بدن کمک می‌کند و در نتیجه، از سرطان‌ها جلوگیری می‌کند.
کلم پیچ
 کلم به دلیل خاصیت ضدسرطانی که دارد، یکی از بهترین غذاها برای پاکسازی ریه‌ها است؛ بنابراین آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، به خصوص اگر سیگاری هستید.
 اسفناج
اسفناج به دلیل داشتن ویتامین ب برای سلامت بدن مفید است. مصرف منظم اسفناج می‌تواند خطر سرطان ریه را کاهش دهد. می‌توانید اسفناج را به صورت خام یا سوپ اسفناج بخورید.
بذرکتان
مطالعه انجام شده در مورد فواید بذر کتان نشان داد رژیم حاوی بذر کتان نه تنها از بافت‌های ریه قبل از قرار گرفتن در معرض تشعشع محافظت می‌کند، بلکه همچنین می‌تواند پس از قرار گرفتن در معرض تشعشع، آسیب را کاهش دهد. بذرکتان ممکن است به کاهش خطرات سرطان ریه، محاظت از بافت‌های ریه و کمک به ترمیم آسیب‌های ریه کمک کند.
 کدو تنبل
 کدو تنبل به دلیل داشتن محتوای بالای اسید پانتوتنیک، پتاسیم، منیزیم و ویتامین ث و ای و مقدار زیادی کاروتنوئید به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه کمک می‌کنند. علاوه بر این، مصرف کدو تنبل برای بیماران سرطانی مفید و علاوه بر این، مواد مغذی موجود در کدوتنبل برای کمک به مبارزه با اثرات جانبی ناخواسته داروهای قوی شیمی‌درمانی مؤثر است.
 زنجبیل
 زنجبیل یکی از قوی ترین گیاهان درمانی است و سلامت کل بدن را بهبود می‌بخشد. این ادویه به دلیل داشتن خاصیت ضدالتهابی و سم‌زدایی، به از بین بردن آلودگی‌های ریه‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، مولکول‌های زنجبیل آلاینده‌های هوا را از راه هوایی پاک می‌کند، اخلاط را کاهش می‌دهند و گردش خون را به ریه‌ها افزایش و در نتیجه سلامت ریه را بهبود می‌بخشند. بهترین راه این است که زنجبیل را به وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنید. هرگاه غذا می‌خورید، یک تکه زنجبیل کوچک بجوید؛ زیرا به هضم غذا و ازبین بردن سموم بدن کمک می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی