[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

فارس شهرستان قرمز کرونا ندارد ، روزنامه شیراز نوین

شیراز- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: از میان ٣۶ شهرستان استان فارس ٢٧شهرستان سفید اعلام شده اما در استان شهر قرمز شیوع کرونا وجود ندارد.
عبدالرضا قاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در استان فارس شهرستانی که از نظر شیوع کرونا دارای وضعیت قرمز باشد وجود ندارد و شهرستان شیراز نیز بر اساس طبقه بندی این بیماری دارای شرایط زرد رنگ است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان فارس دارای ٣۶ شهرستان است و براساس اطلاعاتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر کرده است وضعیت ٢٧ شهرستان استان فارس وضعیت سفید اعلام شده و بر همین‌اساس نسبت به بازگشایی مجدد مساجد و برگزاری نماز جمعه با رعایت تمامی‌پروتکل‌های بهداشتی اقدام شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس همچنین متذکر شد: اعلام وضعیت سفید در برخی از شهرستان‌های فارس به آن معنا نیست که دیگر خطر گسترش ویروس کرونا در فارس از بین رفته بلکه کرونا همچنان در فارس وجود داشته و مردم ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تأکید و منتشر شده وزارت بهداشت در تعاملات خود هستند.
معاون استاندار فارس با اعلام این نکته که ممکن است موج دوم شیوع کرونا ویروس را در انتهای اردیبهشت ماه شاهد باشیم، تصریح کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود موج دوم را در انتهای اردیبهشت‌ماه شاهد هستیم این در حالی است که با تأکید متخصصان در خصوص احتمال بازگشت این ویروس در پاییز امسال خبر داد لذا ستاد استانی در راستای پیشگیری و مقابله با این ویروس از اکنون فعال شده و در تلاش هست تا اقدامات مقابله‌ای برعلیه این ویروس اجرایی شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مبارزه با کرونا در خصوص تخت‌های بیمارستانی به خبرنگار مهر گفت: فارس شرایط مناسبی در قیاس با استان‌های هم تراز داشته و تنها ١۵ درصد از تخت‌های بیمارستان‌های فارس در زمان شیوع این بیماری اشغال شده است.
قاسم پور اضافه کرد: شرایط اشتغال تخت‌های بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه (icu) در استان ٢۵ درصد است و با توجه به پتانسیل‌های استان فارس در بخش بهداشت و درمان شاهد هستیم که فارس مدیریت بسیار خوبی در راستای کنترل بیماری کرونا و اقدامات مقابله‌ای با این بیماری داشته است.
معاون استاندار فارس در خصوص نحوه برگزاری مراسم‌های ویژه شب‌های قدر نیز تأکید کرد: ستاد ملی در خصوص برگزاری مراسم‌های شب‌های احیا در سه شهر مذهبی شیراز، مشهد و قم تشکیل جلسه خواهد داد ولی تاکنون در این خصوص اظهار نظری نشده است.
وی اضافه کرد: در استان فارس در تمامی‌شهرستان‌های که بر اساس طبقه بندی شیوع ویروس کرونا شاهد شرایط سفید بوده‌ایم مساجد بازگشایی شده‌اند و فعالیت در این مکان‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دنبال می‌شود.
قاسم پور متذکر شد: در شهرستان‌های سفید استان نیز با توجه به بازگشایی مساجد مراسم‌های احیا در صورت برگزاری مسائل بهداشتی و پروتکل‌های که مورد تأکید وزارت بهداشت است اجرایی خواهند شد.
معاون استاندار فارس در ستاد استانی مبارزه با کرونا در خصوص بازگشایی مدارس نیز تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس مصوب شده امام برای حضور در کلاس اجباری در نظر گرفته نشده است. قاسم‌پور اضافه کرد: از ٢٧ خرداد ماه تا ٢٧ تیرماه دانش‌آموزان در صورت نیاز می‌توانند با مراجعه به مدارس نسبت به رفع اشکال با حضور مربیان خود اقدام کنند.
وی تأکید کرد: هیچ گونه اجباری برای حضور در مدارس نیست و تنها دانش‌آموزان در راستای رفع اشکال می‌توانند به مدارس مراجعه کنند.
به گفته معاون استاندار فارس هنوز برای نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیمی‌گرفته نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی