[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۶
  • دوره جدید

کارفرمایان از چهارشنبه برای دریافت وام کرونا ثبت‌نام کنند، روزنامه شیراز نوین

یرنا - مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارسال پیامک به کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونا (دوشنبه) خاتمه یافت و متقاضیان می‌توانند از روز چهارشنبه با ورود به سامانه کارا برای دریافت آن ثبت‌نام کنند. «علاء الدین ازوجی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: با شیوع ویروی کرونا از اواسط اسفندماه سال گذشته پیشنهاد پرداخت بسته حمایتی جامع برای حمایت از واحدهای کسب و کار آسیب دیده از این شیوع این بیماری را به دولت دادیم. وی افزود: لیست کسب و کارهای مشمول دریافت این تسهیلات و برنامه‌هایی که در سطح ملی قابلیت اجرایی داشته باشد را ارائه کردیم که از میان 14 رسته پیشنهادی 13 رسته تصویب و مبنای حمایت‌های دولت قرار گرفت. مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار گفت: بانک مرکزی با همکاری شبکه بانکی که در اختیار دارد مبلغ 50 هزار میلیارد تومان برای واحدهای آسیب‌دیده در نظر گرفته است که در فاز نخست 40 هزار میلیارد تومان منابع با همکاری 20مؤسسه و بانک مرکزی برای حمایت‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا در اختیار همه بنگاه‌ها به صورت کارفرمایی و خویش‌فرمایی قرار می‌گیرد.
وی اظهارداشت: کارفرماها و خویش‌فرماهایی که در قالب کد کارگاه تأمین اجتماعی فعالیت می‌کنند و به نوعی با سازمان تأمین اجتماعی ارتباط دارند می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و کارفرمایی که مجوز فعالیت دارد اما ارتباط بیمه‌ای با این سازمان ندارد در این مرحله نمی‌توانند تسهیلات دریافت کند. البته دولت تلاش می‌کند تا شمولیت دریافت تسهیلات گسترده‌تر شود. ازوجی گفت: اطلاعات دریافتی از سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت تسهیلات شامل یک میلیون کارگاه با اشتغال نزدیک به سه میلیون نفر است. وی بیان کرد: ارسال پیامک به کارفرماها که کد کارگاهی دارند از پنجشنبه گذشته شروع شده است و (دوشنبه) به اتمام ‌رسید و از چهارشنبه ثبت‌نام کارفرمایان و متقاضیان دریافت تسهیلات در سامانه کارا به آدرس اینترنتی  kara.mcls.gov.ir شروع می‌شود.
مدیرکل توسعه اشتغال وزارت کار افزود: متقاضیان پس از ورود به سامانه باید در بخش تسهیلات کرونا کدملی را وارد و مراحل ثبت‌نام را شروع کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی