[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

حمایت از جهش تولید رسالت بسیج دانشجویی، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری بسیج دانشجویی با رویکرد مسئله محوری به فعالیت ادامه خواهد داد.
سعید یوسفی با اشاره به این که شیوع ویروس کرونا خللی در فعالیت‌های بسیج دانشجویی به وجود نیاورده تأکید کرد: استان فارس در همه برنامه‌های بسیج دانشجویی پیشرو و الگوساز است و تلاش داریم تا هویت پیش برندگی جریان دانشجویی حفظ شده و حمایت از جهش تولید در دستور کار قرار گیرد. وی با اشاره به اقداماتی که در زمینه حمایت از تولید‌کنندگان توسط بسیج دانشجویی فارس صورت گرفته، خاطر نشان کرد: با هدف بررسی موانع تولید جلسات متعددی با تولیدکنندگان بزرگ استان و جامعه مسئولان برگزار شده و در ادامه به سراغ شرکت‌های دانش‌بنیان و کارگاه‌های کوچک که در فرایند رشد و اشتغالزایی نقش پر اهمیتی دارند، خواهیم رفت.
این مقام مسئول از پیگیری مسایل بومی‌در سطح استان خبر داد و گفت: دانشجویان بسیجی مکاتبات مستقیمی ‌با ریاست محترم قوه‌قضاییه پیرامون مشکلات کارخانه قند فسا و موارد مشابه داشته و در حوزه‌های بین‌المللی نیز برنامه‌های شایان توجهی با حضور چهره‌های برجسته جنبش مقاومت و اساتید علمی‌ برگزار شده است. فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس از برگزاری 25نشست سیاسی با حضور چهره‌های شاخص استانی و کشوری خبر داد و گفت: این جلسات در فضای مجازی با استقبال بیش از 700نفر روبرو شده و این در حالی است که در قبل از شیوع ویروس کرونا 72 جلسه مطالبه‌گری با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ‌را پیگیری کردیم.
یوسفی با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر بسیج دانشجویی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم در کشاکش بحران کرونا گفت: بیماری کرونا و عواقب ان نه تنها تأثیر منفی بر فعالیت‌های بسیج دانشجویی فارس نداشت بلکه زمینه بروز خلاقیت‌‌های مثبتی نیز شده است. در ایام کرونا اقدامات جهادی بسیار خوبی انجام شد که در گام اول قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا توسط بسیج دانشجویی تشکیل گردید و بسیج دانشجویی با همکاری علوم پزشکی در ورودی‌های استان اقدام به برپایی ایستگاه سلامت و پایش کرد. این مقام مسئول از ضدعفونی معابر شیراز توسط ۱۰۰ گروه جهادی خبر داد و گفت: ۱۰ کارگاه تولید ماسک توسط بسیج دانشجویی در سطح استان راه ‌اندازی شده که تاکنون وفق به تولید ۲۵۰‌هزار ماسک، ۳ هزار گان و بیش از ۳ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌‌کننده در کارگاه‌های بسیج دانشجویی تولید شده‌ایم. این در حالی است که تهیه و توزیع ۶هزار بسته بهداشتی از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس همچنین از فعالیت گروه‌های جهادی برای تولید آب‌ میوه‌های طبیعی در بیمارستان‌های علی اصغر و چمران خبر داد و گفت: با همکاری قرارگاه استانی ستاد اجرایی فرمان امام۴۰ هزار بسته معیشتی که هر کدام به ارزش ۲۵۰ هزار تومان توسط گروه‌های جهادی در میان نیازمندان توزیع شده و این در حالی است که در مرحله دوم ۱۵هزار بسته معیشتی را ناحیه بسیج دانشجویی فارس با کمک خیران در ماه مبارک رمضان درمیان اقشار آسیب‌دیده از کرونا توزیع کرده است. یوسفی با اشاره به سایر فعالیت‌های خیرخواهانه و انسان‌دوستانه بسیج دانشجویی فارس گفت: با رایزنی‌های بسیج دانشجویی در ایام کرونا مبلغی در حدود ۷۰۰ میلیون تومان بخشش اجاره بها در مکان‌های تجاری و مسکونی صورت گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اجرای برنامه «کافه انتخابات» را از جمله اقدامات روشنگرانه بسیج دانشجویی برشمرد و گفت: در این برنامه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی‌حضور یافته و به سئوالات دانشجویان پاسخ گفتند و آرای آنان را به‌ صورت مجموعه‌ای‌در فضای مجازی منتشر شدکه نقش بسزایی در انتخاب‌‌های مردمی‌داشت و بسیاری از گمانه‌زنی‌ها را متحول ساخت. یوسفی در ادامه اظهار داشت: مدرسه تشکیلاتی با عنوان «مکتب» توسط بسیج دانشجویی فارس با رویکرد تقویت کار تشکیلاتی در دانشگاه‌ها راه‌اندازی شده است. فرمانده بسیج دانشجویی فارس با اشاره به فعالیت ۲۰۰ گروه تربیتی و تشکیلاتی در دانشگاه‌‌های استان بیان داشت: این گروه‌ها با مدل صالحین بسیج و بومی‌سازی دانشگاهی فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ ‌سازی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی‌درخواست کردیم تا قانون تسهیل ازدواج جوانان را احیا کرده و آنان نیز گام‌های مؤثری در این حوزه برداشتند، تصریح کرد: برگزاری جشنواره قرآنی ترنم وحی یکی از فعالیت‌‌هایی است که هر ساله توسط بسیج دانشجویی برگزار می‌شود و تاکنون مرحله مقدماتی آن برگزار شده و در روزهای آتی شاهد برگزاری رقابت‌های استانی خواهیم بود. یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود به سایر فعایت‌های بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: برپایی جشنواره هنری ققنوس، جشنواره نشریات دانشجویی، مسابقات هنری با موضوعات شعار سال، مسابقه کاتبان وحی شامل آموزش خوشنویسی و کتابت آیات وحی، برپایی ۱۵ عنوان برنامه مرتبط با هفته معلم از دیگر فعالیت‌‌های بسیج دانشجویی هستند. به گفته فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی فارس در حدود 30درصد از دانشجویان در بسیج دانشجویی عضو هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی