[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

جهش تولید در شهرک‌های صنعتی فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تحقق جهش تولید را مهم‌ترین اولویت امسال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اعلام کرد و گفت: امسال در راستای تحقق این مهم 24عنوان برنامه در حوزه‌های‌مختلف تدوین و اجرا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه مجمع عمومی‌عادی سالانه شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های‌امسال، پایش طرح‌های‌صنعتی با هدف حمایت در بهره‌برداری از آنها است که در این بخش 500طرح صنعتی بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی و 500طرح دیگر نیز با پیشرفت کمتر از 50درصد در برنامه هدف قرارگرفته‌اند. وی افزود: با بهره‌برداری از این واحد‌ها جهش مناسبی در زمینه تعداد واحد‌های ‌بهره‌بردار شهرک‌های‌صنعتی  ایجاد می‌شود. فتوحی در ادامه تقویت و حمایت از  شرکت‌های خدماتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با هدف اداره بهتر امور شهرک‌های صنعتی را ازرسالت‌های‌شرکت شهرک‌های‌صنعتی تأکید کرد و گفت: شرکت‌های‌خدماتی بازوی بخش دولتی برای اداره مناسب شهرک‌های‌صنعتی محسوب می‌شوند. وی هدف اصلی شکل‌گیری شرکت‌های خدماتی را ایجاد بستر مناسب برای هم‌فکری و هم‌افزایی برای اداره بهتر امور شهرک صنعتی با بهره‌گیری از دیدگاه‌های صنعتگران به‌عنوان صاحبان اصلی شهرک‌های صنعتی اعلام کرد و گفت: اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌های خدماتی به‌عنوان منتخب صنعتگران، با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و در چارچوب اساسنامه در تعامل با شرکت شهرک‌های‌صنعتی در ارتقای وضعیت شهرک‌های صنعتی و رفع مشکلات نقش مهمی‌برعهده دارند.
فتوحی در ادامه با اشاره به واگذاری امور راهبری 18 شهرک صنعتی در استان فارس به شرکت‌های خدماتی گفت: امور عمومی ‌برخی شهرک‌های‌صنعتی دیگر نیز که دارای شرایط واگذاری است به شرکت‌های‌خدماتی واگذار خواهد شد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه بخش زیادی از واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان فارس در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مستقر هستند، افزود: این موضوع بیانگر اهمیت راهبردی این شهرک صنعتی است، بنابراین باید با توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و رفع چالش‌ها و مشکلات، بهترین خدمات به صنعتگران ارائه شود. فتوحی با بیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز با دارا بودن واحد‌های مطرح و شاخص کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی نقش مهمی‌در تولید و صادرات بر عهده دارد، ادامه داد: در حال حاضر حدود  4460 قرارداد با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد شده و 2237 واحد تولیدی، صنعتی و صنفی با اشتغال‌زایی افزون بر 22800 نفر در این شهرک صنعتی مشغول فعالیت هستند. وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت‌ها در فاز‌های توسعه این شهرک صنعتی در حال انجام است، بیان کرد: برنامه‌ریزی دقیقی برای اجرای کیفی طرح‌های عمرانی انجام شده است. مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه بخش زیادی از اراضی این شهرک صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذارشده است، گفت: با توجه به محدودیت اراضی موجود و به منظور شفاف‌سازی در واگذاری‌ها و امکان شرایط مساوی برای متقاضیان، واگذاری اراضی به صورت مزایده‌ای ‌و توسط سامانه تدارکات الکترونیکی دولت انجام می‌شود. 
فتوحی، تأمین پایدار آب مورد نیاز واحد‌های صنعتی را مهم‌ترین برنامه این شرکت اعلام کرد و گفت: برنامه‌های‌کوتاه مدت، میان مدت و بلند‌مدت برای تأمین آب نظیر حفر حلقه جدید چاه، انتقال آب زهکش شیراز و نیز تخصیص آب از سد کوار تدوین شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی