[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

روند پیشرفت بانوان جودوکار شیرازی رو به رشد است، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: از چهره‌های شاخص رشته جودو در استان فارس می‌توان به محمد جناب‌زاده اشاره کرد. جناب‌زاده متولد سال 1344  است و حالا در سن 55 سالگی یکی از مربیان برجسته جودو در سطح کشور به شمار می‌رود و چهار سال است که ریاست هیئت جودو شهرستان شیراز را نیز به عهده دارد.
خود او درباره چگونگی ورودش به این رشته می‌گوید: از اواخر سال ۱۳۶۰ جودو  را  تحت تعلیم  استاد شهید "محمد کاظم فرارویی" شروع کردم و در حال حاضر  دارای  دان ۷ این رشته و همچنین دارای مدارک مربیگری بین‌المللی و داوری ممتاز  جودو هستم. ضمن اینکه به مدت  ده  سال به عنوان  مربی و سرمربی در تیم ملی نوجوانان حضور داشته‌ام و از سال ۹۵  و برای دومین دوره  مسولیت هیئت جودو شیراز را در جهت کمک به رشد سطح  جودو شیراز عهده‌دار شده‌ام. 
جناب‌زاده درباره اولویت برنامه‌های این هیئت گفت:  در این دوره  توجه به رده‌های پایه و انجام مسابقات در این رده،  انجام تمرینات مشترک باشگاه‌ها و  تمرین مشترک مربیان در سالن تختی مدنظر بوده است.
این مربی باتجربه شیرازی با تأکید بر اینکه در زمینه ورزش قهرمانی، فراهم کردن زمینه تمرین بی‌دغدغه ورزشکاران از وظایف هیئت می‌باشد و این مهم تا جایی که ممکن بوده با توجه به وسع هیئت انجام شده است،  گفت: درسال ۹۸  ورزشکاران  جودوکار شیراز درچند اعزام بین‌المللی مهم  حضور داشته‌اند. در رده نوجوانان  محمد علی کاظمی‌ عضو فیکس تیم ملی نوجوانان در مسابقات  قهرمانی اسیا بود و آقایان عرفان جمعه  و  حسین جعفری  در همین رده از مدال‌آوران کشوری بودند. 
همچنین آقای تورج چناری  در تیم ملی در  المپیاد نظامیان جهان در چین حضور داشته‌اند و در مسابقات بزرگسالان کشور هم مقام نایب قهرمانی  کسب کرده  و در  سال قبل از آن در مسابقات جهانی دانشجویان جهان "فیزم" با سرمربیگری آقای وحید زارع‌نژاد (رئیس هیئت جودو استان فارس)  شرکت داشتند. همینطور آقای آریا غلامی ‌از آینده‌داران جودوی فارس است که در رده نونهالان ضمن کسب مقام کشوری، به اردوی تیم ملی هم دعوت شده‌اند.
جناب‌زاده در خصوص وضعیت بانوان فارس در رشته جودو نیز گفت: بانوان  قبل ازحضور بنده هیچ فعالیتی در این رشته نداشتند و به طور کلی این بخش تعطیل بود. اما با انتخاب وهمکاری سر کار خانم دکتر زمزم در سمت نائب رئیسی  هیئت، سیر پیشرفت خود را آغاز و اکنون روند رو به رشدی را طی می‌کنند. مهم‌ترین برنامه بخش بانوان در سال گذشته برگزاری سمینار  آموزشی مربیان کشور با تدریس قهرمان اروپا "خانم ماریجانا"  از کشور کرواسی بود. درضمن از بهترین ورزشکاران خانم جودو فارس  می‌توان به خانم‌ها فاطمه سلطانی و  راضیه حسینی مدال‌آوران کشوری اشاره کرد.
وی افزود: در زمینه مربیگری آقای ابراهیم عزیزالهی به عنوان مدرس  دوره‌های مربیگری  کشوری  و آقای صابری نژاد به عنوان مدرس داوری کشور در حال فعالیت  هستند. 
همچنین در دوره‌های گذشته، از شیراز  من و آقای امین شاطرزاده به عنوان سر مربی تیم ملی  در  تیم‌های ملی کشور حضور داشته‌ایم. ضمن این که ما بزرگان و پیشکسوتانی هم در جودوی فارس داریم که در سطح کشور دارای جایگاه هستند. بزرگانی مانند  استاد  مختار ناخدا و استاد کریم رزم آهنگ و رضا خلجی که از  افتخارات استان ما به شمار می‌روند.
جناب‌زاده ضمن ارج نهادن به تلاش‌های ریاست قبلی هیئت استان (غلامرضا صابری نژاد) افزود: از سال ۹۵  که دکتر زارع نژاد به این سمت انتخاب شدند، انرژی مضاعفی به جودو استان تزریق شد که در برگزاری و میزبانی دورهای مربی گری  وداوری کشوری  وهمچنین میزبانی مسابقات کشوری  نمود پیدا کرد. همچنین حفظ و تحکیم همدلی بین پیشکسوتان و مربیان و دست‌اندرکاران جودو استان  و برنامه‌ریزی مدون جزو خصوصیات هیئت جدید بوده است.
رئیس هیئت جودو شهرستان شیراز درباره وضعیت فعالیت هیئت در دوران کرونا نیز گرفت:  در روزهای شیوع کرونا، هیئت برای فعال نگه داشتن مربیان و جودو‌کاران  برنامه‌هایی به خصوصی ‌را اجرا کرد. از جمله  برگزاری چالش ‌تمرین در خانه برای جودو کاران  و آموزش  مربیان به صورت مجازی با ارسال فیلم‌های مختلف و همچنین به اشتراک گذاشتن آموزش‌های جدید فدراسیون جهانی.
ضمن این که جهت آموزش و به روز نگه داشتن داوران، وبینارهای داوری به صورت سوال و جواب و تفسیر، برای آنها به اشتراک گذاشته شده است. انشالله با پایان یافتن کرونا، مسابقاتی از آموزش‌های ارائه شده برگزار خواهد شد. 
جناب‌زاده در پایان صحبت‌هایش از حمایت‌های هیئت جودو استان فارس و اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز از هیئت جودو شیراز تقدیر و تشکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی