[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

۱۱۰کرونایی در یک روز ، روزنامه شیراز نوین

شیراز در صدر شهرهای کرونایی استان، 5815 نفر در فارس بهبود یافته‌اند 
110کرونایی در یک روز 
دکتر همتی:  شمار مجموع مبتلایان استان  به کرونا ویروس به 6647 نفر رسید، تلفات 114 نفر
 
شناسایی ۱۱۰ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس شناسایی و مبتلایان به ۶۶۴۷ نفر افزایش یافتند . معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از هزار و ۲۴۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ استان، ۱۱۰ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۶۴۷ نفر رسیده است.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ۱۱۰ مورد جدید در استان، شیراز ۵۶ مورد؛ کوه چنار ۷ مورد؛ لامرد ۴ مورد؛ داراب ۳ مورد، آباده، زرقان و خرامه هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
دکتر همتی گفت: هم اکنون ۲۰۷ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش‌های عمومی‌و ۳۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۱۱۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند. دکتر همتی اظهار کرد: تاکنون پنج هزار و ۸۱۵ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آورده و بهبود یافتند.
معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: از مجموع ۶ هزار و ۶۴۷ نفر مبتلا به کروناویروس در استان فارس، ۸درصد را کارکنان بهداشتی درمانی تشکیل می‌دهند، بنابراین بیاییم با رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیرضروری، خادمان سلامت را در خدمت بیشتر به بیماران یاری کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی