[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۶
  • دوره جدید

برخورد استاندارد با یک فروشگاه غیراستاندارد، روزنامه شیراز نوین

رهنما: بایک فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای ‌در شیراز به‌دلیل تخلف 
در عرضه محصولات غذایی غیر استاندارد برخورد شد  
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس روغن زیتون و فرآورده همبرگر مشمول استاندارد اجباری بوده و لذا تولید و عرضه آن بدون نشان استاندارد تخلف محسوب می‌گردد.
رهنما، مدیر کل استاندارد فارس گفت: بازدید و بازرسی از مراکز عرضه جزء وظایف اصلی کارشناسان استاندارد می‌باشد و نظارت بر فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای به‌دلیل اعتماد مصرف‌کنندگان به این فروشگاه‌ها با حساسیت بیشتری در دستور کار کارشناسان استاندارد قرار دارد. وی افزود: یکی از فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای شهر شیراز علی‌رغم تذکرات مکرر کارشناسان استاندارد اقدام به عرضه روغن زیتون غیر خوراکی و فرآورده همبرگر خام منجمد بدون علامت استاندارد نموده که در این راستا کارشناسان اداره کل استاندارد فارس ضمن توقیف کالای غیر استاندارد پرونده فروشگاه مذکور را به دستگاه قضایی جهت برخورد قانونی ارسال وتا حصول نتیجه موضوع پیگیری خواهد شد.  رهنما گفت: متأسفانه این فروشگاه  «پومیس» یا روغن حاصل از تفاله زیتون را بجای روغن زیتون تصفیه شده و همچنین فرآورده همبرگر را بدون علامت استاندارد به مشتریان ارائه می‌دهد.  مدیر کل استاندارد فارس افزود: با توجه به اینکه پومیس زیتون غیرخوراکی می‌باشد و استفاده آن صنعتی می‌باشد لذا کالای مذکور توقیف و برخورد قانونی با مرتکبان تخلف صورت گرفته است .
رهنما از مصرف کنندگان خواست در زمان خرید کالا به علامت استاندارد و کد ده رقمی توجه نموده وبرای اطمینان از اصالت علامت استاندارد کد ده رقمی را به سامانه 10001517 ارسال نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی