[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

باعث تأسف است که در شیراز پیست اتومبیل‌رانی نداریم، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: در شهریور ماه سال 98 بود که مسعود طهماسبی در انتخابات هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی فارس با کسب بیشترین آرا به عنوان رئیس جدید این هیئت انتخاب و جانشین محمدرضا عالی‌منش شد.
او حالا برای ایجاد تحول‌های‌چشمگیر در این دو رشته جذاب، انگیزه‌های‌فراوانی دارد و یکی از وعده‌های ‌او ساخت نخستین پیست تخصصی برای این دو رشته است. وعده‌ای‌جذاب که اگر به آن عمل شود، دستاورد بزرگی برای هیئت تحت امر طهماسبی خواهد بود.
رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان فارس درباره وضعیت فعالیت این رشته‌ها در دوران کرونا گفت: پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و فدراسیون در استان فارس هم با رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی تمرینات را شروع کرده‌ایم و در رشته موتور ریس فعال‌تر از سایر رشته‌ها در حال برگزاری است، همچنین جلسات هئیت رئیسه به طور منظم و با رعایت نکات بهداشتی تشکیل می‌شود و درسال جدید افزایش ۲۰ درصدی حق عضویت را داشته‌ایم و با توجه به فعالیت‌های‌سال گذشته و مسابقات، می‌بینیم تعداد اعضای هیئت افزایش یافته است.
وی افزود: متأسفانه در استان فارس و شهر شیراز با وجود تعداد زیاد ورزشکار و علاقه‌مند به رشته اتومبیل‌رانی، پیست اتومبیل‌رانی نداریم وبه همین جهت زمین ۷هکتاری برای ساخت پیست اتومبیل‌رانی و موتور‌سواری پیش‌بینی شده است و امیدواریم با پیگیری فدراسیون اعتبار احداث آن داده شود و به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.
رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان فارس در همین رابطه افزود: در سطح استان ورزشکاران شاخصی داریم که در سطوح ملی فعال هستند و در رشته‌های‌درگ، اسلالوم، موتورریس وهمچنین درحوزه اتومبیل‌رانی فعالیت زیادی اتفاق می‌افتد و ورزشکاران و علاقه‌مندان زیادی جذب شده‌اند اما به دلیل نداشتن پیست مناسب دچار ضعف هستیم و امیدواریم با کمک فدراسیون بستری برای استفاده از این علاقه‌مندان فراهم شود چرا که استان فارس از استان‌های معین جنوبی کشور است.
 طهماسبی ادامه داد: در رشته موتورسواری هم در شهرستان‌های‌مختلف پیست تریال و کراس احداث شده و وضعیت خوبی دارند و یک پیست سه و نیم هکتاری در شهر شیراز احداث شده است و بالای ۸۵ درصد پیشرفت داشته و قسمت‌های جزئی باقی مانده است و به زودی این پیست استاندارد را هم در خواهیم داشت. در سایر شهرستان‌ها به همین تناسب در لار، لامرد، مهر پیست موتورکراس داریم و در سایر شهرستان‌ها در حال مکان‌یابی و احداث هستیم، به طور مثال در کازرون سال قبل افتتاح پیست موتورکراس افتتاح شد.
وی در خصوص فعالیت‌های‌این هیئت در حوزه آموزش نیز گفت: در حوزه آموزش هم فعالیت‌های‌ما ادامه دارد و با توجه به تعداد علاقه‌مندان به حضور، امیدواریم با افتتاح پیست اتومبیل‌رانی شیراز شاهد توسعه رشته موتورسواری و اتومبیل‌رانی در استان باشیم.
طهماسبی افزود: یکی ازمشکلات هیئت استان فارس بحث توزیع متوزان اعتبارات است، با توجه به جمعیتی که وجود دارد متأسفانه کمترین سهم و اعتبار به فارس تعلق پیدا می‌کند و ورزشکاران گله‌مند هستند و گاهی تعدادی از ورزشکاران برای تمرین به اجبار به استان‌های‌همجوار می‌روند، مشکلات دیگر ساختار اداری و مشکلات بودجه بندی و عدم ارتباط کافی هیئت با فدراسیون است، همچنین مشکلاتی دربخش مربوط به موتورسنگین‌ها و حواله‌ها است که به خوبی توزیع نمی‌شود و ورزشکاران واقعی از امکانات محروم هستند، باید فدراسیون در این مسائل منسجم‌تر عمل کند تا رقابت سالم بین استان‌ها ایجاد شود و با رانت‌ها مقابله کند. همچنین در بحث اعتبارات استان‌ها ما امیدواریم دکتر ناظمی‌این مسائل را با جدیت بررسی کنند تا باعث ایجاد دلگرمی‌برای ورزشکاران و مسئولان هیئت‌ها شوند. جلساتی که دکتر ناظمی ‌با بخش‌های‌مختلف، ورزشکاران و پیشکسوتان برگزار می‌کند اتفاق خوبی است و استفاده از تجربیات و دانش پیشکسوتان در این راه بسیار کمک کننده است که دکتر ناظمی‌انجام می‌دهد و این موضوع باید مدیریت شده باشد و نکته‌هایی که خروجی این جلسات است به صورت عملی استفاده شود وهمه جوانب در نظر گرفته شود تا بازخورد خوبی داشته‌باشد.
طهماسبی در پایان گفت: به عقیده من این رشته خیلی جای کار دارد و مطمئناً این تخصص و زمینه کار در دکتر ناظمی‌وجود دارد و علاقه کار کردن و ارتباطات دو شاخصه خوب وی است که با پشتکار زیاد در بدنه فدراسیون و برندسازی ورزشکاران شاخص، قطعاً روزهای خوبی را می‌توانیم در این رشته ورزشی شاهد باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی