[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

از بی توجهی‌ها خسته شدیم، روزنامه شیراز نوین

 حمید رضا خلیقی - ایرنا- بازیکن تیم فوتسال بانوان پارس آرا شیراز اعلام کرد: با وجود اینکه دو سال است که فوتسال را به صورت حرفه‌ای آغاز کردم اما در اردوی تیم ملی مصدوم شدم و با بدشانسی این تیم را از دست دادم.
مریم نوری افزود: در دومین مرحله از اردوی تیم ملی فشار زیادی از نظر تمرینات متحمل شدم و همین امر موجب شد رباط  پایم آسیب ببیند و با خاطره تلخ اردوی تیم ملی را ترک کردم.
وی بیان کرد: ترک کردن اردوی تیم ملی آنهم هم به دلیل مصدومیت اگر چه ناراحت‌کننده است اما این امر دلیل نمی‌شود که انگیزه‌ام را از دست بدهم و می‌کوشم تا به تیم ملی که  آرزوی هر ورزشکاری است، برسم.
نوری ادامه داد:  متولد ۱۳۷۵ هستم با مدرک فوق‌دیپلم تربیت بدنی، فوتسال را از مدارس آغاز و طی هشت سال فعالیت در تیم‌های‌مختلف بازی کردم و با تشویق مربیانم توانستم پله‌های‌ترقی را طی کنم و با ۲ سال سابقه بازی در لیگ برتر به تیم ملی دعوت شوم.
 حمایت شویم قول  قهرمانی می‌دهم، استان‌های‌دیگر بهتر قدر می‌دانند
نوری که با  ۱۱ گل زده در رده بهترین گلزنان لیگ برتر قرار دارد افزود: بازیکنان مستعدی در فارس وجود دارند و با اینکه امکانات ما بسیار کمتر از بازیکنان تیم‌های‌دیگر به ویژه تهران است، اما قول می‌دهم با اندکی حمایت می‌توانیم قهرمان ایران شویم.
وی ادامه داد: به دلیل نبودن حمایت، شمار زیادی از بازیکنان استان فارس در تیم‌های‌مختلف لیگ برتر خارج از خانه خود بازی می‌کنند و بازیکنان تأثیر‌گذاری هم  هستند و اینکه سختی دور از خانواده را تحمل می‌کنند به این دلیل است که استان‌های‌دیگر قدر بازیکنان ما را بهتر می‌دانند.
نوری اضافه کرد: وجود دو تیم همچون پارس آرا و صنعت فجر از استان فارس در لیگ برتر نشان از شایستگی‌های بانوان فوتسالیست فارس دارد که نیاز به حمایت دارند.
این بازیکن تیم فوتسال اشاره کرد: از بین ۱۱ گلی که در لیگ برتر به ثمر رساندم، گلی که در شهر آورد شیراز ( دربی ) با یک کنترل زیبا و آنهم سر ضرب  به تیم صنعت فجر زدم از بهترین گلهایم است که فراموش نخواهم کرد.
خسته شدیم، کسی به حرفمان گوش نمی‌دهد   
وی با بیان اینکه بارها در مورد مشکلات حرف زدیم، دیگر خسته شدیم، اظهار داشت: در استان فارس کارخانه‌ها، شهرداری‌ها و بانک‌های‌ زیادی وجود دارد که می‌توانند با حمایت کمی‌از تیم‌های‌بانوان شاهد درخشش همشهری‌های خود در تیم ملی و کشور باشند و در کسب این افتخار‌ها شریک شوند اما کسی به حرفمان گوش نمی‌دهد و ناامید می‌شویم که حرف بزنیم.
نوری ادامه داد: روزی هشت ساعت  تمرین می‌کنیم و آن هم با هزینه‌ای که خانواده‌ها خودشان پرداخت می‌کنند، از این رو  دیگر وقتی نمی‌ماند که بخواهیم  شغل دیگری داشته باشیم  زیرا باید از راه ورزش حرفه‌ای ‌در آمد داشته‌باشیم و زمانی که بدون ذکر مبلغ قرارداد  نوشته می‌شود نمی‌توان انتظار داشت که  کار خارق‌العاده‌ای انجام دهیم.
این همه تبعیض برای چیست؟ 
وی افزود: در این فصل ۲۳ بازی با وجود همه مشکلات در لیگ برتر برگزار کردیم  که تنها در این یک سال ۴۰۰ هزار تومان پاداش به ما دادند ضمن اینکه لباس‌های‌مسابقه هم کیفیت خوبی نداشت و نمی‌دانم این همه تبعیض برای چیست زیرا ما می‌خواهیم سالم زندگی و برای کشورمان افتخار کسب کنیم.
نوری گفت: تیم ملی فوتبال آقایان در مسابقات جام جهانی با وجود شکست پاداش‌های‌خوبی گرفت در حالی که تیم ملی فوتسال بانوان سه دوره متوالی قهرمان آسیا شده است اما هنوز هیچ پاداشی دریافت نکرده و تا زمانی که میان ورزشکاران مرد و زن تبعیض  وجود داشته‌باشد نمی‌توان از عدالت حرف زد. بازیکن تیم پارس آرا ادامه داد: حتی امکانات برای بازی تیم‌های‌ بانوان در لیگ برتر در سطح بسیار پایینی قرار دارد و تنها ۲ سالن استاندارد ویژه بانوان برای فوتسال در کشور وجود دارد، اگر نگاه مسئولان ورزش به بانوان عوض شود می‌توانیم فراتر از آسیا خود را نشان دهیم.
شورای اسلامی‌شهر شیراز به داد تیم‌های‌ بانوان برسد؛ به رأی بانوان ارج نهند
شورای  شهر شیراز به داد تیم‌های‌بانوان برسد، رأی ما هم ببینید
نوری گفت: بسیاری از تیم‌های‌لیگ برتر با نام شهرداری در مسابقات شر کت می‌کنند اما در شیراز اینگونه نیست و از اعضای شورای اسلامی‌ شهر شیراز  می‌خواهیم که به رأی بانوان هم اهمیت دهند و به داد تیم‌های‌این شهر برسند. وی گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا زیر نظر مربیانم تمرینات در خانه انجام می‌دهیم و منتظر می‌مانیم تا شرایط  بهتر شود و بتوانیم به صورت گروهی تمرین کنیم.
او با بیان اینکه تیم پارس‌آرا در لیگ دسته یک بدون هیچ پشتیبانی قهرمان شد و به لیگ برتر صعود کرد، افزود:  قهرمانی ما در شرایط سخت بهترین خاطره دوران ورزشیم بود. نوری افزود: نجمه برزگر سرمربی تیم پارس آرا با وجود امکانات محدود زحمات زیادی متحمل شد و پیشرفتم را مدیون او هستم ضمن اینکه از زحمات دیگر مربیانم همچون شهناز یاری در تیم ملی  و امیر عابدپور و همچنین مدیر تیم پارس آرا  تشکر می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی