[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

زور مالک به زورخانه چربید ، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز گفت: قدیمی‌ترین زورخانه این کلانشهر که ۱۶۶ سال قدمت دارد، شامگاه یکشنبه ١٨ خرداد توسط خریدار ساختمان این زورخانه، تخلیه شد و به حالت متروکه درآمد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا، علیرضا هوشمند در یک کنفرانس خبری، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته فرهنگ پهلوانی، گفت: روز ١٧ شوال در تقویم کشور روز تولد ورزش پهلوانی نامگذاری شده و در آستانه این روز شاهد تلخ کامی‌اهالی ورزش شیراز با تخلیه قدیمی‌ترین زورخانه این شهر مواجه شدیم.
او زورخانه پولاد شیراز را شناسنامه ورزش زورخانه‌ای این شهر قلمداد و اضافه کرد: در حالی که عنوان شده بود که به دلیل قدمت، این زورخانه تغییر کاربردی داده نمی‌شود اما توسط یکی از خریداران که سه دانگ این ساختمان را خریداری کرده است، تخلیه شده است.
رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز خاطرنشان کرد: اگر خروجی این جلسه این باشد که رگ غیرت یکی از این عزیزان در شیراز بجنبد و حرکتی برای این  زورخانه بزنند، می‌توان گفت هفته خوبی در پیش خواهیم داشت.
هوشمند خواستار اطلاع‌رسانی در خصوص اتفاق حادث شده برای این زورخانه شد و بیان کرد: هم‌اینک ٢٥ زورخانه فعال در شیراز داریم که حداقل سه شب در آنها فعالیت ورزش پهلوانی انجام می‌شود.
او با بیان اینکه اگر امروز اخلاق حلقه مفقوده جامعه است پس خانواده‌ها باید فرزندان خود را روانه زورخانه‌ها کنند، گفت: متأسفانه زورخانه را تنها محدود به فضای زورخانه‌ای کرده‌ایم در حالی‌که باید با کمک رسانه‌ها این ورزش پررنگ‌تر جلوه داده شود. رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز با تأکید بر اینکه پشتوانه‌سازی ورزش را باید دنبال کنیم و هیچ ارگانی جز آموزش و پرورش نمی‌تواند در این باره به ما کمک کند، یادآور شد: نخستین دبستان زورخانه‌ای کشور در شیراز راه‌اندازی شده و امید است در بحث متوسطه هم، آموزش و پرورش را درگیر این مهم کنیم. هوشمند ادامه داد: در اکثر دنیا منشور ورزشی داریم که در شیراز نیز پهلوان زاده سید فخرالدین اژدری خواه اقدام به ارسال منشور پهلوانی به دو زبان به سازمان یونسکو ارسال کرده و افتخاری دیگر به مجموعه افتخارات ورزش پهلوانی فارس افزوده است.
رئیس هیئت ورزش‌های باستانی و پهلوانی شیراز تأکید کرد: امروز مادران ما باید این ورزش را ببینند و اخلاق را مشاهده و لذت این ورزش را درک کنند و اجازه دهند فرزندان خود پا به گود زورخانه بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی