[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

خیرین در کنار شهرداری فرهنگ‌سازی می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز گفت:  با آغاز به کار این مجمع از سال 94 تا پایان سال 98، خیرین و شهرداری شیراز در یک اقدام جهادی و مشارکتی پروژه‌های متعددی شامل مرکز اشتغالزایی، سراهای فرهنگ مهربانی، مراکز فرهنگی، ورزشی و سقاخانه اجرا کردند.
به گزارش روابط عمومی‌مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، سیدعبدالرضا دستغیب گفت: آورده شهرداری در این زمینه، تأمین زمین بوده و همت خیرین نیز منجر به ساخت این پروژه‌ها شده است و پس از احداث عرصه و اعیان در اختیار شهرداری قرار گرفته است.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در همین رهگذر با تأکید بر اینکه پشتوانه ما خدا و دلگرمی‌ما مردم و خیرین هستند از بازگشایی سرای فرهنگ مهربانی که توسط حسین جوکار )نیکوکار شیرازی( بازسازی شده است در آینده خبر داد و گفت: در کنار این پروژه، زمین خاکی فوتبال شهدای گمنام کوشک میدان نیز که توسط این خیر به سرانجام رسیده است به بهره‌برداری خواهد رسید.
دستغیب همچنین از گشایش فاز نخست درمانگاه سهل‌آباد در پایان نیمه اول امسال که توسط مهرداد خائف و اعضا هیئت امناء درمانگاه حضرت ولیعصر(عج) در حال احداث می‌باشد و مسجدالغدیر در بوستان دراک که به همت برادران نصیری بنا شده است، خبر داد.
حسین جوکار خیر و نیکوکار شیرازی که با هزینه به ارزش 5 میلیارد تومان مجتمع ورزشی و فرهنگی «ماهان» را در منطقه کمتر برخوردار مهدی‌آباد با همکاری شهرداری شیراز که زمین به ارزش 15 میلیارد تومان در اختیار این خیر گذاشته، احداث کرد.  وی می‌گوید که احساس می‌کنم مجتمع ورزشی فرهنگی ماهان فرزند سوم من است.
او در همین رهگذر یادآور می‌شود که زادگاه من، کتسبس(مهدی‌آباد) است و دوست دارم در این منطقه و در جهت رفاه و آرامش مردم و محرومیت‌زدایی، هر کار خیری انجام دهم.
این نیکوکار که در نشست اخیر هیئت امناء مجتمع ماهان سخن می‌گفت، با اشاره به وضعیت نامناسب و ناامن منطقه مهدی‌آباد  در گذشته خاطرنشان کرد: در گذشته، کسی جرأت نداشت بعدازظهرها که هوا رو به تاریکی بود در این منطقه گذر کند اما در  شرایط و وضعیت کنونی و با احداث مجتمع فرهنگی و ورزشی ماهان، مردم جرأت پیدا کرده‌اند و عصرها برای پیاده‌روی به خیابان می‌آیند.
جوکار تصریح کرد: دیگر دلیلی ندارد زندان‌ها را پر کنیم وقتی خدمات به شهروندان گسترش می‌یابد چرا که با گسترش خدمات قطعاً ناهنجاری‌ها و ناامنی‌ها کمرنگ می‌شود.
او این نکته را هم گفت که در پی شیوع کرونا و تعطیلی مجتمع فرهنگی ورزشی ماهان، علی‌رغم توقف فعالیت‌های ورزشی این مرکز، با همکاری خود مردم منطقه، بسیجیان و خانواده‌های محله، مجتمع ماهان را تبدیل به کارگاه تولید ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی و بسته‌بندی اقلام معیشتی جهت توزیع رایگان بین نیازمندان منطقه کردیم. 
شهردار منطقه 9 شیراز و عضو هیئت امناء مجتمع ورزشی خیرساز ماهان بر این باور است که اگر همت خیرین و  نیکوکاران نبود قطعاً در این منطقه با مشکل مواجه می‌شدیم. میرزایی با اشاره به جمعیت حدود 30 هزار نفری منطقه 9 شیراز و نیاز شهروندان این منطقه به اماکن فرهنگی و ورزشی  گفت: شهرداری بنا دارد 3800 متر زمین دیگر که در مجاورت مجتمع ورزشی خیرساز «ماهان» است جهت احداث کتابخانه، استخر، سونا و جکوزی، باشگاه بدنسازی و خوابگاه و سرای محله به آقای حسین جوکار (نیکوکار)واگذار کند.
پروژه خیرسازی که «اعتماد» و «امنیت» آورد
عضو هیئت امناء مجتمع ورزشی فرهنگی ماهان شیراز تصریح کرد که نمونه احداث مجتمع ورزشی و خیرساز «ماهان» درمنطقه کمتر برخوردار کتسبس(مهدی‌آباد)درکشور کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر است! سیروس پاک‌فطرت اهمیت ویژه این پروژه را از جهت ایجاد حس امنیت وکمک به برقراری امنیت درمنطقه یاد شده دانست و گفت: اعتماد و امنیت در منطقه مهدی‌آباد از حسن اعتماد این مجموعه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی