[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه داریم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضا‌های پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: 120 کانون فرهنگی و تربیتی و 20 اردوگاه فرهنگی و تربیتی در سطح استان فارس، برای استقبال از دانش‌آموزان در تابستان و ارائه خدمات به آنها آماده هستند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌آموزش و پرورش فارس، سعید خادمی‌در جلسه ویدئو کنفرانس معاونان پرورشی و تربیت بدنی، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی و هنری اردو‌ها و فضا‌های پرورشی و مدیران کانون‌های فرهنگی تربیتی قطب یک استان،گفت: برنامه ریزی لازم برای فعالیت‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان انجام شده و بر همین اساس در سطح مدارس و کانون‌های فرهنگی تربیتی نیز محتوای الکترونیکی مورد نیاز تهیه و تولید شده است. رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضا‌های پرورشی آموزش و پرورش فارس با تأکید بر اینکه « اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تعطیلات تابستان، فرصت بسیار مناسبی برای مهارت‌آموزی و شکوفایی کودکان و نوجوانان است»، افزود: در همین راستا 120کانون فرهنگی و تربیتی و 20 اردوگاه  فرهنگی و تربیتی در سطح استان برای استقبال از دانش‌آموزان در تابستان و  ارائه خدمات آماده هستند.
وی نقش والدین در سپری کردن مطلوب اوقات فراغت دانش‌آموزان را مهم دانست و تأکید کرد: والدین باید راه‌های صحیح استفاده از اوقات طلایی را به فرزندان خود نشان دهند.
خادمی‌افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصتی برای فراگیری مهارت‌ها و آموزش‌های مختلف به شمار می‌آید و برنامه‌ریزی در این زمینه باید بر اساس علایق و توانایی‌های جوانان و نوجوانان انجام شود و به گونه‌ای باشد که علاوه بر شکوفایی استعدادها و توانایی‌های این قشر، ایامی‌خوش نیز برای آن‌ها رقم بزند.
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا‌های پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: پایگاه‌های اوقات فراغت استان در رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، مهارت‌آموزی و ورزشی اقدام به برگزاری کلاس های تابستانی می‌نماید.
خادمی‌افزود:تمامی‌فعالیت‌های تابستانی بر اساس تولید محتوای آموزش الکترونیک و شبکه شاد می‌باشد وکلاس‌های اوقات فراغت با توجه به وضعیت ویروس کرونا از تیر ماه تا نیمه شهریورماه خواهد بود.
وی تصریح کرد: پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان و تربیت نسلی هنرمند، ورزشکار و قهرمان در سایه افزایش اعتبارات، تأمین امکانات، ایجاد انگیزه، استفاده از مربیان مجرب و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با نهاد تعلیم و تربیت محقق می‌شود .
رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا‌های پرورشی آموزش و پرورش فارس تأکید کرد: اگر تربیت نسلی با این خصایص حائز اهمیت است، باید زمینه و بستر آن را در چارچوب نهاد آموزش و پرورش و پروتکل‌های وزارت بهداشت و با برنامه‌ریزی دقیق در اولویت قرار داد.
گفتنی است در قطب یک معاونان پرورشی و تربیت بدنی، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی و هنری اردو‌ها و فضا‌های پرورشی و مدیران کانون‌های فرهنگی تربیتی استان؛ ادارات آموزش و پرورش نواحی چهار گانه شیراز، سروستان، مرودشت، خرامه، بیضا، سپیدان، کوار، زرقان، میمند و ارژن حضور دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی