[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

کاهش خطر دیابت با اضافه کردن غلات به رژیم غذایی، روزنامه شیراز نوین

تحقیقات جدید انجام شده در ایالات متحده نشان داده است که خوردن کربوهیدرات با کیفیت بالا مانند غلات کامل با خطر کمتری برای دیابت نوع ۲ همراه است. وقتی افراد کالری اسیدهای چرب اشباع، چربی‌های اشباع نشده، چربی‌های‌غیراشباع، پروتئین حیوانات و پروتئین‌های‌گیاهی را با کربوهیدرات‌های‌با کیفیت بالا جایگزین می‌کنند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمتر می‌شود. جایگزینی کربوهیدرات‌های‌کم کیفیت با چربی‌های‌اشباع، اگرچه (مواد مغذی) نیستند، اما با خطر کمتری از دیابت نوع ۲ در ارتباط است.
به گزارش بهداشت نیوز، مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها با خطر بیشتر دیابت نوع ۲ همراه است. محققان بررسی کردند که آیا این اثر برای کربوهیدرات‌های با کیفیت بالا و کربوهیدرات‌های با کیفیت پایین که شامل دانه‌های‌تصفیه‌شده، غذاهای شیرین و سیب‌زمینی است، متفاوت است؟
این نتایج اهمیت تمایز بین کربوهیدرات‌ها از منابع کم کیفیت و با کیفیت بالا را هنگام بررسی خطر دیابت برجسته می‌کند. انجام مطالعات مشابه در افراد با پیشینه‌های‌مختلف اقتصادی- اجتماعی، قومیت‌ها و سن، بینشی را در مورد کاربرد این یافته‌ها برای سایر گروه‌ها فراهم می‌کند.غلات کامل یا به صورت کامل موجود هستند بصورت مواد غذایی واحدی مانند برنج قهوه ای، یا در حالی که تمام قسمت‌های‌بذر (سبوس، جوانه و آندوسپرم) را نگه می‌دارند، درون یک آرد ریخته می‌شوند و به عنوان عناصری مانند گندم سیاه در آن استفاده می‌شوند مثل پنکیک یا آرد گندم کامل در نان. در مقایسه با سایر انواع دانه‌ها، غلات کامل از نظر فیبر و سایر مواد مغذی مهم مانند ویتامین‌های‌گروه B، آهن، فولات، سلنیوم، پتاسیم و منیزیم غنی‌تر هستند. نمونه‌هایی از غلات سبوس دار شامل جو، برنج قهوه ای، گندم سیاه، بلغور (گندم ترک خورده)، ارزن، جو دوسر و نان سبوس دار، ماکارونی یا کراکر است. غلات کامل با خطر کمتری از بیماری‌های‌قلبی، برخی سرطان‌ها و سایر مشکلات سلامتی مرتبط هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی