[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

بازگشایی مدارس فوتبال در دستور کار ما قرار دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس و ستاد مقابله با کرونا در ورزش از تلاش برای بازگشایی مدارس فوتبال خبر داد و گفت: تأمین سلامت کلیه ورزشکاران از اولویت‌های‌ستاد مقابله با کرونا در ورزش است و برای بازگشایی مدارس فوتبال به دلیل شرایط خاص خود منتظر دریافت مجوز از ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش هستیم. 
به گزارش روابط عمومی‌هیئت پزشکی ورزشی فارس و پایگاه اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در ورزش استان، دکتر کاوه باشتی در جلسه با رئیس هیئت فوتبال استان، گفت: ستاد مقابله با کرونا در ورزش با تلاش شبانه‌روزی و هماهنگ با ستاد ملی مبارزه کرونا می‌کوشد تا با پیشگیری و رعایت کامل پروتکل بهداشتی از ورود این بیماری به جامعه ورزش جلوگیری کند.
وی به اطلاعیه‌های‌صادره از ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش اشاره کرد و افزود: همکاران ما در ستاد مرکزی، تمام موارد موجود را در نظر می‌گیرند و امروز می‌بینیم با صدور اطلاعیه شماره 16 توانستیم درصد بسیاری از جامعه ورزش را با رعایت و اجرای کامل پروتکل بهداشتی فعال کنیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در ورزش فارس سلامت جامعه ورزش و تک تک ورزشکاران را از اولویت‌های‌مهم این هیئت عنوان کرد و تأکید کرد: افسران کنترل سلامت هیئت پزشکی ورزشی به صورت شبانه‌روزی کلیه جامعه ورزش را رصد می‌کنند و گزارش‌ها روزانه به مرکز ارسال می‌شود.
کاوه باشتی با بیان اینکه مدارس فوتبال کانون جمعیت ورزشکار در این رشته پرطرفدار است و حساسیت خاص خود را دارد از این جهت سلامت آن برای متولیان امر بسیار حائز اهمیت است و در تلاشیم با نامه نگاری‌هایی که با ستاد مرکزی انجام شده دستور بازگشایی آن‌ها را دریافت کنیم. 
دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان هم با تقدیر از هیئت فوتبال استان و شهرستان شیراز، اظهار داشت: همکاری خوبی در سال‌های‌گذشته بین هیئت پزشکی ورزشی و هیئت فوتبال وجود داشته است که توانستیم در راستای آموزش گام‌های‌خوبی برداریم.
دکتر جمشید جهانی با بیان اینکه امیدواریم این همکاری بین دومجموعه تداوم و گسترش یابد، اظهار داشت: هرچه همکاری‌ها گسترش یابد شاهد کاهش آسیب‌ها در ورزش و رشد این رشته پرطرفدار خواهیم بود.
رئیس هیئت فوتبال استان فارس هم در این جلسه با تقدیر از مسئولین و کارکنان هیئت پزشکی ورزشی فارس به عنوان ستاد مقابله با کرونا در ورزش ، گفت: از بدو حضور این ویروس در کشور هیئت فوتبال استان با پیروی از دستورالعمل‌ها و اطلاعیه ستاد مرکزی مقابله با کرونا به مبارزه و پیشگیری از این بیماری پرداخته و تا هرزمان که لازم و نیاز باشد با ستاد همراهی خواهیم داشت.
فرزاد هنرپیشه با اشاره به اطلاعیه‌های‌صادره از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش مبنی بر فعالیت لیگ‌های‌فوتبال افزود: تیم‌های‌لیگی استان با رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی اخذ شده اقدام به فعالیت کردند که نظارت ما همچنان پایدار و به صورت فوق العاده و بیشتر از گذشته بر فعالیت آنان در حال انجام است.
وی در ادامه اظهار داشت: اما امروز موضوع مهم، مدارس فوتبال هست که از سال‌ها پیش سرمایه‌گذاری بسیاری در آن شده است و جایگاه بسیار خوب و شایسته‌ای‌دارند اما امروز به دلایلی از بازگشایی بازمانده اند در صورتی که در بدو تأسیس از مجوز باشگاه برخوردار شده‌اند اما امروز به دلیل نام مدارس که عنوان می‌شود از قاعده باشگاه جدا مانده‌اند که امیدواریم هرچه زودتر شرایطی فراهم شود که ستاد مقابله با کرونا در ورزش با ارسال پروتکل لازم مجوز فعالیت این مدارس را هم صادر نماید.
رئیس هیئت فوتبال استان فارس با اشاره به مشکلات اقتصادی که برای مدارس فوتبال ایجاد شده است، ابراز داشت: نزدیک به چهارماه از تعطیلی مدارس فوتبال می‌گذرد و خانواده‌های‌بسیاری بخاطر وجود 5هزار مربی که معیشت خود را از این راه تأمین می‌کردند دچار مشکل شده‌اند.
هنرپیشه عنوان کرد: امیدواریم با هم‌اندیشی هر دو هیئت پزشکی ورزشی و فوتبال استان، این رشته ورزشی را در جایگاه واقعی خود فعال و پرنشاط‌تر از گذشته ببینیم. 
رئیس هیئت فوتبال شهرستان شیراز هم در این جلسه با تقدیر از عملکرد هیئت پزشکی ورزشی استان فارس به عنوان متولی سلامت جامعه ورزش و همچنین ستاد مقابله با کرونا در ورزش از جایگاه مهم مدارس فوتبال در ورزش یاد کرد و اظهار داشت: می‌دانیم که مسئولان و مدافعان سلامت شبانه‌روز برای ریشه کن کردن این بیماری در تلاش هستند و ما هم از هیچ کوششی دریغ نداریم.
کاووس عباسی با اشاره به حضور جمعیت بسیاری از ورزشکاران در رشته پرطرفدار فوتبال که اکثرا جوانان، نوجوانان و نونهالان این سرزمین هستند و با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس در خانه به سر می‌برند، افزود: امیدواریم همچون دیگر باشگاه‌های‌ورزشی که در حال فعالیت می‌باشند تدابیری اندیشیده شود تا شاهد فعالیت مدارس فوتبال و این فرزندان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی