[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

کروناویروس شوخی نیست، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید براینکه کروناویروس و شیوع آن شوخی نیست، گفت: شهروندان بدانند که اگر اصول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، مبتلا خواهند شد.
مهرزاد لطفی سه‌شنبه ۲۰ خرداد در نود و ششمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه رعایت نکردن اصول فاصله‌گذاری اجتماعی، منجر به پایمال شدن زحمات و تلاش‌های کادر درمانی و برنامه‌ریزی‌های مدیریتی برای مهار کروناویروس خواهد شد، لزوم تغییر در سبک زندگی را یادآور شد.
لطفی با تأکید بر اینکه باید شیوه زندگی‌مان را در زمان بحران کرونا تغییر داده و استفاده از ماسک در فضای خارج از منزل را جدی بگیریم، گفت: بیرون از منزل باید شستشوی دست نیز با استفاده از مواد ضدعفونی کننده را به صورت مرتب انجام داد و هنگام خرید و حضور در مراکز شلوغ، فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنیم.
او هشدار داد: مردم هشیار باشند که در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، این کاهش حساسیت عمومی‌موجب افزایش آمار مبتلایان به کرونا در فارس شده و تلاش مجموعه سلامت نیز بی‌ثمر می‌شود.
لطفی با یادآوری اینکه اولویت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تأمین سلامت مردم به ویژه در زمان بحران است، اضافه کرد: از هیچ تلاشی برای تأمین سلامت مردم دریغ نکرده‌ایم، اما مردم نیز باید با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، مجموعه سلامت را در این بحران، یاری کنند.
او از معاونت درمان دانشگاه خواست تا با توجه به افزایش آمار مبتلایان و ضرورت حفظ سلامتی کارکنان، نظارت بر بخش‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی درگیر با کرونا و الزام استفاده کارکنان از وسایل حفاظت فردی را تشدید بخشد.
رئیس دانشگاه ضمن اعلام انجام ۲۳۵۱ مورد آزمایش کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، موارد مثبت قطعی و تجمعی مبتلایان در استان، ادامه ثبت‌داده‌ها در سامانه CORONA LAB در فارس، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی