[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

برای شکست کرونا همه کشورها باید با هم همکاری کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور با تأکید بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری با قرقیزستان، گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور ایجاد کرده است که می‌توان در این چارچوب به توسعه و تعمیق همکاری‌ها اقدام کرد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در گفت و گوی تلفنی با رئیس‌جمهور قرقیزستان با اشاره به موفقیت‌های ایران در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و تولید تجهیزات مورد نیاز در این راه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: بی‌تردید برای اینکه بتوانیم مردم خود را در برابر این ویروس محافظت کنیم  همه کشورها باید همدیگر را یاری کنند.
روحانی افزود: برغم محدودیت‌ها و فشارهای تحمیلی آمریکا علیه ایران، خوشبختانه ما در مبارزه با این ویروس موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم و همچنین توانستیم به برخی از کشورهای دوست خود از جمله قرقیزستان در مقابله با این بیماری کمک کنیم.
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشور، افزود: برای همکاری‌های اقتصادی نباید منتظر پایان کرونا باشیم  و می‌توانیم در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی را افزایش دهیم. روحانی با اشاره به تکمیل پروژه مجموعه ورزشی شهر اوش در قرقیزستان با همکاری مهندسان ایرانی، اظهار داشت: برای ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی شرکت‌های ایرانی به قرقیزستان آمادگی کامل داریم و مهندسان و متخصصان ایرانی در زمینه ساخت نیروگاه  و خطوط انتقال نیرو،  سدسازی، جاده‌سازی و پروژه‌های توسعه تأسیسات برق آماده همکاری هستند.
رئیس‌جمهور قرقیزستان نیز در این گفت‌و‌گوی تلفنی با تأکید بر توسعه و تعمیق روابط با ایران در همه زمینه‌ها، گفت: قرقیزستان همواره و همیشه برای ایران، دوست و برادر خواهد ماند. «سورونبای جنبکف»  با قدردانی از ایران به خاطر ارائه کمک‌های بهداشتی و درمانی به قرقیزستان برای مقابله با بیماری کرونا، افزود: ایران موفقیت‌های خوبی در زمینه تولید تجهیزات مقابله با بیماری کرونا داشته است و خوشحالم که می‌توانیم نیاز خود را در این زمینه از طریق ایران تأمین کنیم.‌  
رئیس‌جمهور قرقیزستان با بیان اینکه همه‌گیری ویروس‌کرونا‌تأثیر‌بسیار زیادی بر اقتصاد‌کشورها و اقتصادجهانی گذاشته، گفت: باید برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی و افزایش حجم سرمایه‌گذاری مشترک‌تلاش کنیم و همکاری‌ها در این‌زمینه را افزایش‌‌ دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی