[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

با سروستان جهانی شدیم ، روزنامه شیراز نوین

با حضور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس فاز نخست مجتمع صنعتی دیرگداز مهر آریان  تولیدکننده  فیوز منیزیت در شهرک صنعتی سروستان 2تولید آزمایشی خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، فیوز منیزیت ماده اولیه تولید آجرهای نسوز مورد استفاده در کوره‌های کارخانجات  ذوب آهن و فلزات است که با تلاش متخصصان داخلی در این مجموعه صنعتی تولید می‌شود.
پیش از این فناوری تولید فیوز منیزیت در اختیار 5کشورجهان بود که با تولید این محصول در شهرک صنعتی سروستان2، ایران در شمار6کشور دارای این فناوری قرارگرفت.
برای راه‌اندازی این مجموعه صنعتی با 40نفر اشتغال در فاز نخست، تاکنون200میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که با بهره‌برداری کامل از آن میزان سرمایه‌گذاری به 600میلیارد ریال و اشتغال به 250نفر افزایش می‌یابد. فیوز منیزیت‌های تولید شده در این کارخانه بعنوان ماده اولیه در کارخانه دیگر این گروه صنعتی که در شهرک صنعتی بزرگ شیراز قراردارد مورد استفاده قرارگرفته و انواع آجرنسوز کارخانجات ذوب آهن به‌عنوان محصول نهایی تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در بازدید از راه‌اندازی آزمایشی این کارخانه با اشاره به حمایت‌های انجام شده برای استقراراین مجتمع صنعتی در شهرک صنعتی سروستان 2گفت: علاوه بر اختصاص حداکثر مشوق‌های سرمایه‌گذاری به این واحد صنعتی، حمایت‌های لازم برای تأمین ‌زیرساخت‌های مورد نیاز نظیر برق با ولتاژ بالا انجام شد. احد فتوحی با بیان اینکه شهرک صنعتی سروستان 2 از زیرساخت‌های لازم را برای استقرار واحد‌های بزرگ تولیدی غیر آب بر برخوردار است، گفت: با توجه به وسعت این شهرک صنعتی، امکان استقرارواحد‌های  صنعتی در همه رده‌ها در این شهرک صنعتی  امکان‌پذیر است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در بازدید از این شهرک صنعتی که  با فرماندار شهرستان سروستان انجام شد،  بر لزوم توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی سروستان 2 تأکید کرد و گفت: با توجه به وسعه این شهرک صنعتی و نیز فاصله کم با شیراز، این شهرک صنعتی به عنوان یکی از مهم ترین گزینه‌های سرریز سرمایه گذاری شهرک صنعتی بزرگ شیراز مطرح است.
احد فتوحی افزود: با توجه به اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز در آستانه تکمیل است، شهرک صنعتی سروستان 2 از موقعیت ممتازی برای هدایت سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد صنایع بزرگ که مایل به سرمایه‌گذاری در همجواری کلانشهر شیراز هستند، برخوردار است و در این زمینه این شهرک صنعتی از ظرفیت‌های لازم برخوردار است.
فتوحی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی درفاز نخست  آن پیش‌بینی شده است.  وی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در توسعه این شهرک تأمین آب است، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در این منطقه، گزینه‌های مختلف برای تأمین آب  نظیر انتقال آب از شیراز و نیز جابجایی چاه آب قدیمی ‌و حفر حلقه جدید چاه در دست پیگیری است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در حال حاضر 12قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قرارداد 13هکتار زمین واگذار شده است.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی