[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

هزینه جرم پایین است، روزنامه شیراز نوین

جانشین نیروی انتظامی‌جمهوری اسلامی‌ایران صبح دیروز وارد شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) شد. به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سردار سرتیپ « قاسم رضایی» جانشین نیروی انتظامی‌جمهوری اسلامی‌ایران در صدر هیئتی از ناجا، وارد شیراز سومین حرم اهل‌بیت‌(ع) شد.
دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، بازدید از مقرهای انتظامی، شرکت در کمیسیون عملیات و حضور در جلسه تجدید نظر رسیدگی به تخلفات کارکنان انتظامی‌از مهم‌ترین برنامه‌های سردار «رضایی» در سفر به استان فارس بود.
سردار سرتیپ «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا پس از ورود به شیراز وارد حرم مطهر شاهچراغ (ع) شد و ضریح مطهر آن حضرت را زیارت کرد.
وی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در فارس رضایتمندی مردم را از اهداف عالی ناجا دانست. نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شیراز نیز دراین دیدارگفت: در حال حاضر اقدامات نیروی انتظامی‌با رویکرد دانش‌بنیانی انجام می‌پذیرد که بسیار مناسب و ارزشمند است. 
‌آیت الله «لطف اله دژکام» در دیدار جانشین فرمانده ناجا با وی، ضمن تقدیر و تشکر از حضور سردار «قاسم رضایی» در استان فارس با تأکید بر ضرورت ارتباطات بین بخشی در جامعه، اظهار داشت: گاهی ارتباطات به گونه‌ای‌نیست که هم افزایی ایجاد کند.
امام جمعه شیراز تأکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی‌باید به جایی برسیم که مجموعه نهادها و ارگان‌ها با هم هماهنگ باشند و هر کسی نقش خود را به خوبی ایفاء کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: در مجموعه نیروی انتظامی‌رویکرد مسئولان و فرماندهان دانش‌بنیانی است و این بسیار مناسب و ارزشمند است.
آیت الله دژکام در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات جهادی نیروی انتظامی‌در جامعه، افزود: امیدمان به حرکت ناجا بسیار زیاد است و امیدواریم با تلاش‌های روز افزون به نقطه‌های مورد هدف برسیم. جانشین فرمانده ناجا دراین دیدار ودر ادامه گفت : نیروی انتظامی‌یکی از مؤلفه‌های مؤثر در ایجاد و حفظ امنیت، نظم و آرامش در کشور است. 
 سردار «قاسم رضایی» اظهار داشت: کشور ما بعد از انقلاب اسلامی، آرمان عمیقی به نام آرمان انقلاب اسلامی‌دارد و همه حول این محور حرکت می‌کنند. وی نیروی انتظامی‌را نیرویی مردمی‌و خادم  مردم توصیف و تصریح کرد: امروز روح حاکم بر ناجا تبعیت محض از رهبری، ولایت و منش انقلابی است.
این مقام ارشد انتظامی‌با بیان اینکه در 40 سال گذشته به عنوان گام اول انقلاب این مسیر به خوبی طی شد، افزود:  در گام دوم انقلاب نیز نیروی انتظامی‌با تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز اقدامات خود را در این راستا ادامه داده است.
جانشین فرمانده ناجا کسب رضایتمندی مردم را از اهداف جدی نیروی انتظامی‌دانست و گفت: در برخی موارد، مطالباتی که دیگران برای ناجا درست کرده‌اند، مطالباتی حبابی است و تلاش‌های ما را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
وی با تأکید بر اینکه هیچ سازمانی در کشور به اندازه ناجا مأموریت ندارد، بیان کرد: نیروی انتظامی‌بیش از توان خود در صحنه‌ها و مأموریت‌ها حضور دارد ولی مطالبات بیش از اندازه از آن در برخی موارد باعث ایجاد نارضایتی در مردم می‌شود که نیاز به بسترسازی و بازنگری دارد.
سردار رضایی از سرقت به عنوان یکی از دغدغه‌های مردم یاد و تصریح کرد: در موضوع سرقت همه به نیروی انتظامی‌نگاه می‌کنند این در حالی است که بالای 90 درصد از کشف سرقت‌ها با ناجا است ولی در وقوع سرقت، نقش ما زیر 10 درصد است.
این مقام ارشد انتظامی‌گفت: باید مؤلفه‌های انتظامی‌در همه موارد رعایت شود تا باعث کاهش سرقت در جامعه شده و به تبع آن رضایتمندی و از همه مهم‌تر احساس امنیت در جامعه بالا رود.
وی به پایین بودن هزینه جرم در کشور اشاره و تصریح کرد: در کشور ما چون هزینه جرم پایین است، وقوع آن بالا می‌رود؛ بنابر این انتظار مردم و نیروی انتظامی‌از مجلس یازدهم به عنوان منتخبان مردم این است که در این موضوع ورود کنند و رضایتمندی مردم را بالا ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی