[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۰۳
  • دوره جدید

طرح توسعه تفرجگاه چنار راهدار اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز طرح توسعه تفرجگاه چنار راهدار اجرا می‌شود. شهردار منطقه 9 شیراز در این زمینه به خبرنگار روزنامه شیرازنوین گفت: بوستان طلاییه یک پروژه شاخص شهری قلمداد می‌شود که همه مردم کلانشهر شیراز از جاذبه‌های طبیعی و تفریحی آن برخوردار خواهند شد.
مهندس فرزاد میرزایی با اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه گفت: 16 کیلومتر از رودخانه چنارراهدار واقع در ضلع جنوبی شیراز از محدوده شهرداری منطقه 9 عبور می‌کند و بنا بر پتانسیل‌های ارزشمند این منطقه تصمیم بر آن شد تا از ظرفیت‌های این مسیر به شیوه مطلوب‌تری بهره‌برداری کنیم. وی افزود: رودخانه چنار راهدار شیراز نسبت به رودخانه خشک شهر دارای دوره آبی بیشتری است و با توجه به این که مدت زیادی از قرار گرفتن آن در محدوده کلانشهر شیراز نمی‌گذرد، شاهد بهسازی‌های زیادی در این منطقه نبودیم.
شهردار منطقه 9 شیراز با اعلام این خبر که طرح توسعه تفرجگاه چنار راهدار در سال جاری آغاز و به بهره‌داری خواهد رسید، اظهار داشت: بخش عمده‌ای‌از این رودخانه در سال جاری تبدیل به پارک و فضای سبز خواهد شد و در اختیار مردم و شهروندان قرار می‌گیرد. مهندس فرزاد میرزایی در ادامه گفت: بوستان ساحلی طلاییه با مساحتی بالغ بر 3.3 هکتار مشرف به یک دریاچه مصنوعی است که با عناصر مختلف یک پارک مدرن طراحی و ساخته خواهد شد و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. این مقام مسئول از طراحی فضاهای فرهنگی، تجاری، ورزشی، آموزشی، پیاده‌روی، زمین بازی کودکان، دوچرخه سواری، والیبال ساحلی، آلاچیق و آب‌نما و سایر عناصر مورد نیاز این پارک با طراحی بسیاری زیبا توسط مهندسان شهرداری منطقه 9 خبرداد و گفت:  عملیات اجرایی در خردادماه سال جاری آغاز شده و تا پایان سال در اختیار مردم منطقه و کلانشهر شیراز قرار می‌گیرد.
شهردار منطقه 9 شیراز هدف از اجرای این طرح را ارتقا کیفیت زندگی مردم منطقه و افزایش شاخص رضایتمندی جامعه اعلام کرد و گفت: در طراحی و اجرای بوستان طلاییه در قالب طرح توسعه تفرجگاه چنار راهدار از بهترین مصالح روز و طراحی‌های نوین استفاده شده تا در نهایت یک پارک ساحلی زیبا و منحصر به فرد با دریاچه مصنوعی در جنوب شهر شیراز در اختیار شهروندان قرار گیرد.
مهندس میرزایی در پایان گفت: در سال گذشته پیاده‌راه سلامت به طول 14 کیلومتر در منطقه 9 به بهره‌برداری رسید و طرح توسعه تفرجگاه چنار راهدار به عنوان یک پروژه شاخص شهری می‌تواند نقش برجسته‌ای ‌در ارتقا چشم‌انداز کلانشهر شیراز ایفا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی