[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

معاون وزیر خارجه روسیه: بازگرداندن تحریم‌های ایران شورای امنیت را با بحران جدی مواجه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که تهدیدهای آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های لغو شده علیه ایران، شورای امنیت سازمان ملل را با بحرانی جدی مواجه خواهد کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری روسی تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه درباره تلاش‌های اخیر دولت آمریکا در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گفت که تهدیدهای واشنگتن برای بازگرداندن تمام تحریم‌هایی علیه ایران که پیش از این لغو شده‌اند، ممکن است منجر به بحران جدی در شورای امنیت سازمان ملل شود.
اظهارات ریابکوف در واکنش به موضع مقامات آمریکایی مطرح می‌شود که گفته‌اند واشنگتن به دنبال این است که اگر شورای امنیت سازمان ملل نتواند تحریم تسلیحاتی علیه ایران را که در ماه اکتبر تاریخ آن به پایان خواهد رسید حفظ کند، تمام تحریم‌های پیش از این لغو شده را باز هم علیه ایران اعمال می‌کند. ریابکوف در یک ویدیوکنفرانس شورای روابط خارجی نیویورک در این راستا بیان کرد: من فکر می‌کنم این که آمریکا در راستای شکست برجام[توافق هسته‌ای] در تلاش است که آزادانه با نادیده گرفتن کامل نظرات دیگران و حتی با رویگردانی کامل از عقل سلیم، هر آن‌چه را در خدمت منافعش است برگزیند، ظالمانه است. او در ادامه مطرح کرد که اگر این اتفاق بیافتد، «ما به طور گریزناپذیری با یک بحران در شورای امنیت سازمان ملل روبه‌رو می‌شویم که این ضربه‌ای بزرگ به یک‌پارچگی شورای امنیت است و آمریکا مسئول آن خواهد بود». معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که واشنگتن از برجام خارج شد که آن را از سازوکار بازگردانی تحریم‌ها که متعاقباً مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل قرار می‌‎گیرد، محروم می‌کند. اظهارات ریابکوف در پی این مطرح می‌وشد که دولت آمریکا اخیراً در تلاش بوده است با ارائه طرحی حقوقی نشان دهد هنوز عضوی از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است تا از این طریق خود را برای استفاده از ابزارهای موجود در برجام در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برحق جلوه داده و بر شورای امنیت سازمان ملل اعمال فشار کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی