[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

۸۷ درصد ثبت‌نام‌ خودروها برای اختلاف قیمت ۳۰ تا ۷۰ میلیونی، روزنامه شیراز نوین

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از باز شدن ۸۰ درصد مرزها خبر داد و با بیان اینکه صادرات در بازارچه‌های مرزی سه برابر واردات در آن‌ها است، درباره ثبت‌نام‌های اخیر شرکت‌های خودروساز اظهار کرد: ۸۷ درصد ثبت‌نام‌ها برای خودروهایی بوده که با بازار ۳۰ تا ۷۰ میلیون تومان اختلاف قیمت داشتند. به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار کرد: برنامه‌های که وزارت صمت برای سال ۱۳۹۹ تدارک دیده شامل چهار برنامه و راهبرد اصلی شامل «جهش تولید»، «توسعه صادرات و کنترل واردات»، «تعمیق و تقویت بخش ساخت داخل» و «مدیریت و تنظیم بازار» است که در آن صادرات نقش بسیار جدی دارد. وی با بیان اینکه بخش جهش تولید از طریق چهار برنامه اصلی در حال پیگیری است، گفت: تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی شاید مهم‌ترین عاملی باشد که امروز بتوان بخش تولید داخلی را تقویت کرد که البته محدودیت‌های‌بین‌المللی شرایط سخت و دشواری را برای تأمین مواد اولیه پیش روی تولیدکنندگان داخلی قرار داده است.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی و استفاده از ارز حاصل از صادرات مشکل تأمین مواد اولیه بسیاری از واحدهای تولیدی کشور برطرف شده است، تصریح کرد: نخستین برنامه در بخش جهش تولید و تحقق شعار سال تأمین مواد اولیه کارخانجات داخلی است که خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده‌ای از مواد اولیه کارخانجات کشور از محل تولید داخل تأمین می‌شود. وی لازمه افزایش تولید را توسعه صادرات و شناسایی بازارهای صادراتی عنوان کرد و گفت: هم اکنون بازار داخلی به دلیل رکود و کاهش درآمدهای مردم قدرت جذب مازاد تولید را ندارد، بنابراین صادرات از جمله راه‌های‌افزایش و جهش تولید است.
به گفته مدرس خیابانی وزارت صمت ۴۲ میلیارد دلار حجم صادرات برای سال  ۱۳۹۹ پیش‌بینی کرده که باید با تقویت زیرساخت‌های تجاری و لجستیک صادرات محقق شود. وی با بیان اینکه اشتغال، ارزآوری، رشد اقتصادی و بسیاری موارد دیگر همه در سایه صادرات محقق می‌شود، اظهار کرد: هم اکنون درصد زیادی از ظرفیت واحدهای تولیدی در کشور خالی بوده و می‌توان با پر کردن این ظرفیت‌ها علاوه بر افزایش کمی‌و کیفی صادرات و ایجاد تنوع در کالاهای تولیدی به بخش اشتغال کشور نیز کمک کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی