[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

سامان اقتصاد با اصلاح قانون، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد و عدالت و با تأکید براینکه مجلس مخاطب اصلی رهبری در رفع این دغدغه‌ها است، تحقق رشد اقتصادی و جهش تولید و عدالت محوری در همه زمینه‌ها را از اهداف اصلی مجلس یازدهم دانست.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا ابراهیم عزیزی گفت: برای مجلس یازدهم می‌توان اولویت‌های بسیاری ردیف کرد که با نگاه عالمانه و منطقی و به دور از انفعال و شتاب زدگی، مدت زمان 4ساله خدمت فرصت مناسبی برای پیشبرد هوشمندانه این اولویت‌ها خواهد بود.
او افزود: واقعیت این است که اگر بخواهیم غیر شعاری و واقع بینانه با مسائل کشور مواجه شویم، اولویت‌های کشور به نوعی در هم تنیده شده است. به عبارت دیگر به فرض مثال؛ اگر بگوییم در عرصه اقتصادی اولویت مجلس یازدهم رونق تولید و اشتغال است، این اولویت نیاز به اصلاح قوانین ناکارآمد دارد، لذا اولویت بالاتری اینجا شکل می‌گیرد که آن کوشش نمایندگان برای ترمیم، تغییر و  اصلاح قوانین خواهد بود.
نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: بدیهی است اصلاح قوانین نیز نیاز به کار محققانه و عالمانه مبتنی بر شناخت صحیح از وضعیت کشور در عرصه‌های مختلف دارد و طبیعتاً نمایندگان مجلس یازدهم ساعت‌های طولانی باید برای آن وقت بگذارند.
به گفته عزیزی، این موضوع برای سایر عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... نیز مصداق دارد و همانگونه که ذکر شد برای حل مشکلات، بازنگری قوانین موجود، ترمیم یا اصلاح قوانین و تصویب قوانین کارآمد ضروری می‌کند.
او با تأکید بر اینکه موضوع اقتصاد و معیشت مردم یک اولویت جدی است که سر و سامان دادن به آن نیز نگاهی همه جانبه را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: امروز همه ما باید تمام توان خود را صرف رونق و جهش تولید کنیم و این میسر نخواهد شد مگر با تکیه بر توان داخلی و حمایت همه جانبه از تولید و تولید کننده واقعی. 
عزیزی با بیان اینکه آنچه به مجلس مربوط می‌شود، برداشتن قوانین مخل و دست و پاگیر بر سر راه تولید و نظارت قوی بر حسن اجرای قانون است، گفت: وقتی این نگاه حاکم باشد که تمام قوا ید واحده برای خدمت به مردم است، سیاست‌های مجلس و سایر قوا به ویژه قوه مجریه به کانال خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم منتهی خواهد شد.
او با تأکید بر اینکه اگر در این میان اختلاف نظری وجود داشته‌باشد، باید منافع اکثریت مردم که تعبیر دیگری از منافع ملی محسوب می‌شود را مد نظر قرار داد، گفت: مجلس یازدهم بنای خدمتگزاری به مردم و نظام را دارد و قطعا فرصت سوزی نخواهد کرد، لذا دولت نیز باید چابک‌تر از پیش، مصوبات مجلس را با استفاده از ظرفیت‌های خوبی که دارد اجرایی کند.
نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی‌اضافه کرد: در این راستا مدیران کارآمد، با انگیزه و خلاق بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی و جناحی می‌تواند، فرصت خدمتگزاری را دوچندان کند.
عزیزی خاطرنشان کرد: انتظار ما از دولت این است که به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، تعامل برادرانه با مجلس را نصب العین خود قرار دهد تا با هم افزایی دو قوه، کارهای بر زمین مانده را هر چه سریع‌تر پیش ببریم.
او همچنین با بیان اینکه آنچه در پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی‌به مجلس جدید بیش از همه مشهود بود، تأکید ایشان بر موضوعات اقتصادی به ویژه معیشت مردم ضعیف بود ضمن اینکه همواره تأکید بر فرهنگ جزو دغدغه‌های اصلی ایشان در همه دوره‌ها بوده است، گفت: اینکه ایشان چندین سال را در موضوعات مرتبط با اقتصاد نامگذاری می‌کنند، نشان از این دارد که علی‌رغم تمام تلاش‌ها، آنچه باید در این حوزه به ویژه در بحث عدالت و کم شدن فاصله طبقاتی اتفاق بیفتد، رخ نداده است.
نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق عدالت مد نظر نظام اسلامی، افزود: دغدغۀ مقام معظم رهبری در خصوص عدالت، نمایندگان مجلس یازدهم را باید وادار کند تا در تصویب قوانین و استفاده از دیگر ظرفیت‌های مجلس، تمام تلاش خود را صرف این موضوع مهم کنند.
عزیزی همچنین با اشاره به اینکه نگاه‌ها و سیاست‌هایی که به هر دلیلی ما را از عدالت دور، فاصله طبقاتی شدید ایجاد و مردم را نسبت به انقلاب بدبین کرده است باید تغییر کند، تأکید کرد: باید به دور از سیاسی کاری‌های بیمارگونه، تصمیماتی اتخاذ کنیم که مردم طعم عدالت را بچشند.
او ادامه داد: اگر تصمیمات ما در حوزه اقتصاد به گونه‌ای باشد که روز به روز بر ثروت ثروتمندان افزوده و از آن طرف سفره فقرا و مستضعفان خالی و خالی‌تر شود، مسلم است که به بیراهه رفته‌ایم و قطعاً ادامه این رویه غلط تبعات نامطلوبی به دنبال خواهد داشت که کمترین آن افزایش آسیب‌های اجتماعی و معضلات ناشی از آن خواهد بود.
نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی‌گفت: در حوزه‌های فرهنگ، اجتماع و سیاست نیز همین مسئله حکم فرماست. اگر مجلس یازدهم به دنبال تحقق منویات رهبری است چاره‌ای ندارد جز اینکه خود را از حواشی زیان بار دور کند و  با استفاده از ظرفیت‌های قانونی گسترده خود، امور مملکت را سامان دهد.
عزیزی تأکید کرد: مجلس یازدهم بیش از همه قوا خود را مخاطب اصلی سخنان رهبر معظم انقلاب می‌داند، لذا آنچه مدنظر ایشان است از پاک دستی، امانت‌داری، رعایت تقوا و انصاف و... را ابتدا از خود شروع کرده و به سایر قوا تعمیم خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی