[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

رسانه‌ها درایجاد همبستگی پسا کرونا فعال باشند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه شیوع کرونا نظام لیبرال دموکراسی غرب را خیلی شفاف و عریان در معرض دید و قضاوت جهانیان قرار داد، خاطرنشان کرد که شرایط کنونی بسیاری از تصمیمات اتخاذ شده برای مقابله با شرایط کنونی با روح لیبرالیسم در تضاد است.
سرهنگ علی محمدمحمدی، در نشست هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه استان با اشاره به شرایط شیوع کرونا، گفت: شیوع کرونا با همه مضراتی که برای جامعه بشری داشت، دارای محاسنی هم بود و یکی از آن‌ها این بود که نظام لیبرال دموکراسی را غرب خیلی شفاف و عریان در معرض نگاه‌های مردم جهان قرار داد.
به گزارش دریافتی ایسنا، این مقام ارشد نظامی‌سپاه در استان فارس، با بیان اینکه بسیاری از تصمیماتی که امروز کشورهای غربی می‌گیرند با مبانی نظام لیبرال دموکراسی در تضاد است، افزود: یکی از این تصمیم‌ها همین محدود کردن مردم بود و هیچ جایی نمی‌توانستید پیدا کنید که آن‌ها بتوانند مردمشان را محدود کنند اما امروز به راحتی محدود می‌کنند. محمدی با بیان اینکه از قدرت رسانه‌ای غرب غافل هستیم، بیان کرد: غرب با قدرت رسانه‌ای خود تلاش می‌کند تا هیمنه و قدرتش را آن‌طور که می‌خواهد در معرض دید عموم قرار دهد به‌عنوان مثال در یک فیلم به نام آخرین کشتی، نشان دادند که یک ویروس‌شناس داعیه نجات جهان از یک ویروس را دارد اما امروز در دنیای واقعیت می‌بینیم کشوری که داعیه ابرقدرتی جهان دارد و خود را کدخدای دنیا می‌داند از تأمین وسایل بهداشتی برای کارکنان شبکه درمان خود هم عاجز است و این همان واقعیت نظام سلطه است.
وی اظهار کرد: دشمن با قدرت رسانه خود می‌خواهد به دنیا نشان دهد که توان غلبه بر هر بحرانی دارد، اما واقعیت این است که این نظام امروز از پس بحران کرونا بر نمی‌آید و با وجودی که خودش درگیر این مشکلات است از تلاش برای ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی‌نیز غافل نبوده است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر با یادآوری سخنرانی ترامپ درباره کرونا گفت: ترامپ در سخنرانی اولیه خود ۱۰۰ هزار کشته برای کرونا را طبیعی قلمداد کرد و امروز هم دارند به آن آمار می‌رسند و در حقیقت می‌خواستند که ناکارآمدی خود را طبیعی جلوه دهند، اما در کنار آن‌ علیه نظام جمهوری اسلامی‌ایران هجمه می‌کنند.
محمدی ادامه داد: این هجمه‌ها در حالیست که وزارت بهداشت در کنار سایر دستگاه‌ها به خوبی توانستند با ایثار و فداکاری این ویروس را کنترل کنند و تبعات آن را به حداقل برسانند و این کم چیزی نیست اما آنان کارایی نظام اسلامی‌در برابر ناکارآیی نظام سلطه برنمی‌تابند و تلاش می‌کنند به نحوی شکستشان را در برابر این هجمه نابرابر جبران کنند. وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا در ماه‌های آینده انتظارات مردم را بالا ببرد، گفت: دشمن وقتی دید نظام در مقابله با کرونا موفق بود مسلماً موضوعات پساکرونا را پیش کشیده و انتظارات جامعه را بالا می‌برد و وقتی که انتظارات بالا رفت، قطعاً پاسخگویی به آن‌ها هم کار سختی است و ممکن است نظام توانایی پاسخگویی این انتظارات که ممکن است بخشی از آن‌ها کاذب باشد، نداشته‌باشد و در نتیجه ناامیدی در جامعه تزریق می‌شود و در این شرایط جامعه مستعد هرگونه اقدامی ‌و ناآرامی‌خواهد بود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر به نقش اصحاب رسانه در این زمینه اشاره و اضافه کرد: در موضوع کرونا مشاهده کردیم که رسانه‌ها چگونه به مردم امید دادند که نظام توانایی عبور از این بحران دارد و می‌توانیم از آن عبور کنیم و مردم هم اعتماد کردند و همبستگی که رسانه‌ها ایجاد کردند به این همبستگی کمک کرد لذا این کار برای حل موضوعات پساکرونا هم مؤثر است و لازم است که رسانه‌ها روحیه امیدواری را در جامعه تزریق کنند. محمدی، یکی از کارکردهای بسیج رسانه را احیای روحیه امید در جامعه دانست و با تأکید براینکه نقد و نظارت یکی از وظایف رسانه است، به موقع و درست بودن نقد را نکته مهم دانست و خاطرنشان کرد: نباید زمانی که دستگاهی در حال مقابله با دشمن است دچار خودزنی شویم بلکه باید با دشمن اصلی روبه‌رو شویم و دشمن اصلی هم استکبار است پس به دست خودمان ابزار موفقیت دشمن نشویم و همه به هم کمک کرده و هم‌افزا باشیم.
وی با بیان اینکه هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه باید هم‌افزایی میان رسانه‌ها را به وجود آورد، گفت: البته معنی هم‌افزایی به این معنی نیست که تیتر همه رسانه‌ها یکی باشد اما جهت حرکت ما باید به سمت امیدآفرینی و برجسته کردن توان این نظام که منجر به امید می‌شود، باشد. محمدی همچنین با اشاره به اهمیت پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: ۴۰ سالگی دفاع مقدس فرصتی بسیار خوب برای برجسته کردن خدمات و نقش نیروهای مسلح استان فارس در آن دوران.
معاون سپاه فجر استان فارس از رسانه‌ها درخواست کرد که هرچه بیشتر به نقش نیروهای مسلح استان فارس اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی‌در حماسه دفاع مقدس پرداخته و آن را با هنرمندی به تصویر کشیده و تبیین کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی