[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

پایداری کامل شبکه گاز پس از زلزله جنوب فارس، روزنامه شیراز نوین

پس از زلزله 5.7 ریشتری که دیشب شهرستان‌های‌جنوب فارس را لرزاند، معاون بهره‌برداری شرکت گاز فارس از اتصال تمام انشعابات گاز این مناطق خبر داد.
حسین‌پور افزود: با بررسی‌های‌انجام شده، شبکه گاز استان در وضعیت پایداری قرار دارد و هیچ گزارشی درمورد آسیب احتمالی به این شبکه دریافت نشده است.
وی با بیان این که، اکنون جریان گاز در سراسر استان به طور کامل برقرار است، از اعزام تیم‌های‌پیشرو، تعمیراتی، گروه‌های‌نشت‌یاب و گازبان‌ها به مناطق زلزله زده در شهرستان‌های لارستان و خنج از دقایقی پس از زلزله و انجام اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه پس از وقوع زمین لرزه خبر داد و گفت: بررسی میدانی در روستاهای نزدیک کانون زلزله توسط واحدهای عملیات، تعمیرات و نیز ایمنی و محیط‌زیست (HSE) این شرکت انجام شده است.
کارگر رئیس اداره گاز شهرستان خنج نیز گفت: خوشبختانه زمین لرزه دیشب به هیچکدام از تأسیسات گازی شهرستان آسیب نزده است و هم اکنون روند گازرسانی به صورت عادی جریان دارد و تنها گاز یک واحد مسکونی که با خطر ریزش دیوار مواجه بود، با هدف افزایش ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی، قطع شده است.  تا لحظه دریافت این خبردو زمین لرزه‌ به بزرگی ۷/۵ و ۱/۵ بیرم در شهرستان لارستان و خنج را لرزاند.  این زمین لرزه تاکنون بیش از ۱۳ پس لرزه داشته که بزرگ‌ترین آن‌ها ۲/۴ ریشتر بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی