[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

ارزیابی ضروری حوزه فرهنگ ، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا امیری در نخستین نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان شیراز که با حضور  دستگاه‌های اجرایی و نظارتی شهرستان شیراز در سالن شهید اسکندری فرمانداری برگزار شد، تصریح کرد: جا دارد با موضوعیت و حساسیت بیشتری به موضوع فرهنگی، اجتماعی و خانواده پرداخته شود چرا که یکی از معضلات و چالش‌های جدی کلانشهر شیراز است.
امیری در این زمینه به اهتمام جدی دولت در حل معضلات و چالش‌های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر چه شیراز به عنوان یک شهر بین‌المللی در حوزه فرهنِگی، داشته‌های فراوانی دارد اما به همان میزان هم در زمینه‌های مهاجرپذیری، خرده فرهنگ‌ها و خشونت‌های کلامی‌و رفتاری با مشکل روبروست.
فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به مهاجرپذیری شیراز و روستاهای اطراف در سال‌های اخیر گفت: شهر صدرا دارای مشکلات و معضلات متعددی در این زمینه است که بایستی به طور جدی به آن پرداخته شود.
امیری با اشاره به اینکه در سال ۹۸ روزهای ناآرام زیاد سال ۹۸ افزود مدیریت بحران و رسیدگی به حوادث انسان‌ساز و طبیعی سال گذشته، فرصت پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی را به حداقل رساند پس جا دارد در سال جاری با حساسیت بیشتری به موضوعات فرهنِگی، اجتماعی و خانواده پرداخته شود.
فرماندار شهرستان شیراز همچنین با اشاره به رسالت کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان شیراز یادآور شد: در گذشته، هر کدام از این عناوین خود یک کارگروه خاص داشت اما با ادغام این عناوین و شکل‌گیری کارگروه یاد شده، باید در جهت کیفیت‌بخشی گام برداشت.
محمد رضا امیری در همین زمینه بر لزوم بهره‌گیری از دیدگاه کارشناسان و صاحب‌نظران در نشست‌ها و کارگروه‌های یاد شده تأکید کرد و گفت: نتایج بررسی‌ها و تصمیمات کارگروه‌ها باید جهت بررسی نهایی به کارگروه اجتماعی، فرهنگی ارجاع شود.
فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از مدیران، عوامل اجرایی و همچنین کادر پزشکی و بهداشت و درمان شهرستان شیراز تأکید کرد: مدیریت کرونا در شهرستان شیراز در کشور حائز اهمیت است.
امیری در ادامه به اقدامات ستاد دیه استان فارس در زمینه آزادسازی زندانیان زن در زمینه جرایم غیرعمد اشاره کرد و با قدردانی از همت خیرین و تشکل‌های غیردولتی در این زمینه، گفت: امیدواریم کارمندان ادارات و دستگاه‌ها در حد توان بتوانند در زمینه آزادی زنان زندانی مشارکت و همکاری کنند.
فرماندار شهرستان شیراز همچنین با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در سال جاری گفت: برنامه‌های متعدد و متنوعی از سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر تا هفته دفاع مقدس  در شهریورماه پیش‌بینی شده است که جا دارد در یک جلسه خاص و به تفصیل به این مهم پرداخته شود.
فرماندار شهرستان شیراز در این نشست از عدم حضور برخی مدیران شهرستان شیراز در جلسات فرمانداری نیز انتقاد کرد و گفت: امیدوارم این رویکرد منجر به پیگیری و برخورد نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی