[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

چاپخانه‌ها از مهم‌ترین زیرساخت‌های فرهنگی هستند، روزنامه شیراز نوین

چاپخانه‌ها به ویژه چاپخانه دنیا، که در عرصه مطبوعاتی و کتاب کار می‌کنند، در کنار چاپخانه خود، کتابخانه‌ای را نیز از کتاب‌ها و نشریاتی که چاپ می‌کنند، داشته‌باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان فارس؛ صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس به همراه مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل، از شرکت چاپ دنیا شیراز بازدید نمودند. سهرابی در این بازدید دو ساعته گفت: چاپخانه‌ها، از مهم‌ترین زیرساخت‌های فرهنگی هستند که بایستی با پشتیبانی مردم و مسئولان نگهداری شوند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌فارس ادامه داد: چه خوب است اگر چاپخانه‌ها به ویژه چاپخانه دنیا، که در عرصه مطبوعاتی و کتاب کار می‌کنند، در کنار چاپخانه خود، کتابخانه‌ای را نیز از کتاب‌ها و نشریاتی که چاپ می‌کنند داشته‌باشند.
این کار به ویژه در زمینه پژوهش می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود؛ همچنین نویسندگان و انتشارات‌ نیز خیال‌شان جمع خواهد بود که همیشه نسخه‌ای از کتاب‌شان در جایی قابل دسترس خواهد بود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی‌فارس بیان داشت: با توجه به آن که دنیای امروز، دنیای ارتباطات به ویژه در فضای مجازی است، بهتر است تا حضور فعالی در راستای دریافت سفارش‌ها و انجام امور چاپی به صورت آنلاین در فضای مجازی داشته‌باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی