[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۶
  • دوره جدید

حمله سایبری تأسیسات فروش هوندا را فلج کرد، روزنامه شیراز نوین

حمله سایبری به شرکت خودروسازی هوندا عملیات تولید، فروش و توسعه را در ۱۱ مقر این شرکت مختل کرد. اکنون تأثیرات حمله کنترل شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، حمله سایبری به شرکت خودروسازی هوندا فعالیت‌های این شرکت را در چند کشور مختل کرد.
این شرکت ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد به شبکه هوندا حمله سایبری شده است. البته طی این حمله هیچ اطلاعاتی فاش نشده اما کارشناسان مشغول بررسی هستند تا تأثیرات آن را محدود کنند و فعالیت بخش‌های تولید، فروش و توسعه را از سر گیرند.
این حمله سایبری سرورهای داخلی هوندا را هدف گرفته و ویروسی را در سیستم‌های این شرکت منتشر کرده است.
این حمله در صبح دوشنبه انجام شد. اما پس از آن فعالیت‌های تولیدی هوندا در ژاپن به وضعیت نرمال بازگشته و در آمریکا نیز از سرگرفته شده است. تولید در کارخانه هوندا در انگلیس به دلیل شیوع ویروس کرونا در حالت تعلیق است و پیش‌بینی نمی‌شود این حمله تأثیر قابل توجهی بر برنامه‌های شرکت برای آغاز فعالیت آن از هفته جاری داشته‌باشد.
با این وجود خبرگزاری AFP در گزارشی اشاره می‌کند تأسیسات این شرکت در برزیل و هند عملیات‌های خود را متوقف کرده‌اند. طبق اطلاعات موجود، واحدهای تولید موتورسیکلت در هند و برزیل فعالیت نمی‌کنند. این در حالی است که واحد تولید خودروهای ۴ چرخ در ترکیه فعالیت خود را دیروز از سر گرفت.
در کل این حمله سایبری روی ۱۱ واحد هوندا در سراسر جهان تأثیر گذاشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی