[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ورزش مرودشت پشتوانه بزرگ ورزش فارس است، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: شهرستان مرودشت به عنوان چهارمین شهرستان بزرگ استان فارس که از لحاظ جمعیت در رتبه دوم قرار دارد، همواره در بخش ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و جدی‌ترین رقیب شیرازی‌ها در استان فارس محسوب می‌شود. مرودشتی‌ها در طول تاریخ ورزش فارس، ورزشکاران زیادی را معرفی کرده‌اند که برخی از آنها در عرصه‌های کشوری و حتی بین‌المللی مطرح بوده‌اند. 
با مصطفی کشاورزی رئیس 42 ساله اداره ورزش و جوانان مرودشت گفت‌و‌گویی کرده‌ایم. او که دارای دو مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در مدیریت و ورزش است، در این مصاحبه ابعاد مختلف ورزش مرودشت را به صورت اجمالی به ما معرفی کرده است.
از پتانسیل‌های بالای این شهرستان گرفته تا مشکلات فراوان در عرصه زیرساخت و امکانات ورزشی که به مانند سایر شهرستان‌ها، گریبان مرودشت را نیز گرفته است.
از چه زمانی رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان شدید؟
- من از اوایل سال ۱۳۹۵ به عنوان سرپرست اداره و پس از چند ماه به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت منصوب شدم و در خدمت عزیزان هستم .
جایگاه ورزش شهرستان مرودشت در سطح استان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
- ورزش مرودشت در سطح استان پس از کلان شهر شیراز، همواره در جایگاه دوم استان قرار داشته و دارد. ورزش مرودشت پشتوانه بزرگ ورزش استان فارس است و ورزشکاران ما در اکثر رشته‌های ورزشی در حال فعالیت هستند. 
حضور ورزشکاران مرودشتی در مسابقات مختلف استانی معمولاً باعث اعتبار و رقابتی شدن مسابقات  می‌شود.
بزرگترین مشکلات و موانع ورزش و جوانان شهرستان مرودشت را چه می‌دانید؟
بزرگترین مشکلات ورزش امروز ما در سطح کلان و در شهرستان ما، فقدان قوانین لازم و کافی جهت حمایت از ورزش است. 
نبود قوانین باعث بی میلی صنایع در حمایت از ورزش شده است. پایین بودن سرانه فضای ورزشی، نبود پایگاه قهرمانی، عدم وجود سالن بزرگ مسابقه‌ای ‌با گنجایش حداقل سه هزار نفر، نبود اعتبار جهت کمک به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی و کمبود زمین با کاربری ورزشی خصوصاً در شهر مرودشت، از جمله مشکلات عدیده ورزش در این شهرستان هستند .
از اقدامات مثبت و مؤثر خود در طول دوره مدیریت بر این اداره بگویید
تلاش جهت بهبود سرانه فضای ورزشی، تلاش جهت ساماندهی و افزایش ورزشکار سازمان یافته از ۶۸۰۰  نفر به بیش از ۱۱۰۰۰  نفر، کمک و تشویق بخش خصوصی بابت ورود و سرمایه‌گذاری تحت عنوان باشگاه‌های ورزشی و افزایش بیش از ۱۰۰  درصدی در این بخش، سامان‌دهی هیئت‌های ورزشی و راه اندازی رشته‌های جدید ورزشی در شهرستان، تملک اراضی با کاربری ورزشی در سطح شهرستان از جمله مجموعه ۸ هکتاری جهت احداث ورزشگاه پنج هزار نفره، خرید تجهیزات جدید جهت هیئت‌های ورزشی، تعمیر و مناسب‌سازی اماکن ورزشی در سطح شهرستان، کمک به معرفی ورزشکاران و قهرمانان به مردم و افکار عمومی‌از طریق روابط عمومی‌ها، تشویق جوانان به ایجاد سمن‌ها و تشکل‌های غیر دولتی به نحوی که در حال حاضر بیش از ۱۳  سمن در این شهرستان مشغول به فعالیت شده‌اند.
ورزش شهرستان مرودشت در چه رشته‌هایی حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد
این شهرستان در اکثر رشته‌ها دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خاص و بالایی هست. در صورت پوشش هزینه در رشته‌های تیمی‌و انفرادی، در سطح کلان و ملی هم دارای ظرفیت هستیم. در مجموع در رشته‌ای ‌انفرادی معمولاً موفق‌تر و دارای عناوین بیشتری هستیم.
اسامی‌برخی از بهترین مربیان، ورزشکاران، پیشکسوتان یا سایر عوامل ورزشی شهرستان را ذکر کنید.
تعداد نامداران ورزش مرودشت زیاد است و در این شهرستان دارای افتخار‌آفرینان زیادی هستیم. از جمله می‌توان به عباس نجاتی، علی میرزا استواری، حسن و رمضان استواری، میلاد قنبرزاده، کاظم حیات منش، لهراسب بهروزی، سجاد و جابر بهروزی، میلاد اورنگی، علی دهقانیان، علیرضا کشاورز، رحمان رحیم‌پور، فاطمه طهماسبی، مریم حبیبی، مژده مردانی، مریم احمدی، شهرام شیروانی، شهرام شریفی، محمد علی مومنی، احمدرضا مختاری، عرفان مرادی، علی باصری، محمد زارعی و همچنین پیشکسوتان عزیزی چون احمد منصوری، مهراب زارع، لهراسب بهروزی، نادر امیری، حبیب الله همت، رضا صالحی،  نادر زارعی و علی ملا شفیعی اشاره کرد و اینکه همه عزیزان در تمام هیئت‌های ورزشی و مربیان، داوران، بانوان و همکاران خودم در مجموعه اداری به صورت ویژه جهت پیشرفت ورزش تلاش می‌کنند. نام بردن از این عزیزان فقط جهت آشنایی با توانایی و توانمندی ورزش شهرستان مرودشت بود و بنده به نوبه خودم از همه عزیزان به صورت ویژه تقدیر و تشکر می‌کنم.
چه توقعی از مسئولان دارید
از مسئولان میخواهم که یک نگاه ویژه به ورزش داشته باشند. در توزیع اعتبارات ورزشی  هم از شاخص‌های ورزشی استفاده شود و همچنین عدالت در توسعه زیر ساخت‌ها فراهم شود
از لحاظ سخت افزاری در چه وضعیتی هستید و سرانه فضای ورزشی در شهرستان شما چقدر است؟
از لحاظ سخت افزاری وضعیت مطلوبی بر ورزش مرودشت حاکم نیست. میزان اعتبارسالانه موجود با میزان درخواست و نیاز جهت تهیه تجهیزات با دوام ورزشی به هیچ عنوان همخوانی ندارد. سرانه فضای روباز و سرپوشیده در شهرستان حدود نیم متر مربع است که جهت ایجاد وضعیت مطلوب نیاز به احداث اماکن بیشتری داریم.
صحبت پایانی
 از شما و همه همکاران شما تشکر می‌کنم که به عنوان یک رسانه به ورزش شهرستان مرودشت هم پرداختید.
امیدوارم که ورزش به عنوان اولویت درجه یک در خانواده‌ها و همچنین در جامعه قرار گیرد و شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون ورزش باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی