[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

اعزام بالگرد به سبز پوشان، روزنامه شیراز نوین

فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان شیراز اعلام کرد که با تأمین به موقع بالگرد و حضور نیروهای اطفایی، آتش‌سوزی در ارتفاعات سبزپوشان، کنترل شده است.
محمدرضا امیری گفت: از ساعات اولیه چهارشنبه نقاطی از منطقه سبزپوشان در ظفرآباد شهرستان شیراز دچار حریق شد که بلافاصله جلسه ستاد بحران در محل تشکیل و اقدامات لازم برای مقابله با آتش آغاز شد.
او با اشاره به اینکه حریق اولیه ظهر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در این منطقه حادث و عصر همان روز مهار شده بود، گفت: متأسفانه بامداد دیروز این حریق مجدداً شعله ور شد و با توجه به مرتفع و صعب‌العبور بودن منطقه، گسترش یافت.
فرماندار شیراز با اشاره به اینکه کار کنترل آتش‌سوزی با حضور نیروهای مردمی‌بومی‌و منابع طبیعی آغاز شده است، گفت: با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف امکان تأمین سه فروند بالگرد برای هلی‌برد نیروها فراهم شده است.
او با بیان اینکه تنها یک دستگاه بالگرد مورد نیاز و استفاده بوده است، گفت: با این‌حال هم اکنون بالگرد هلال احمر برای انجام خدمات پشتیبانی بیش از ۳۰۰ نیروی امدادی حاضر در ارتفاعات به منطقه وارد شد.
امیری ضمن قدردانی از تلاش بی‌وقفه نیروهای مردمی‌حاضر در منطقه، نیروهای ارتش، بسیج، منابع طبیعی و آتش‌نشانی اعلام کرد؛ با کمک همه نیروهای حاضر در منطقه و تحت هدایت مدیریت بحران شهرستان، آتش تا حدود زیادی کنترل شده و در حال حاضر مراحل پایش و لکه‌گیری در حال انجام است. 
مدیر بحران شهرستان شیراز ابراز امیدواری کرد در صورتی که با اوج گرفتن وزش باد شاهد شعله ور شدن مجدد آتش نباشیم، حریق ارتفاعات ظفرآباد به طور کامل مهار می‌شود.
امیری در عین حال تصریح کرد که نیروهای عملیاتی برای پایش لحظه‌ای و دقیق در منطقه مستقر خواهند بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی