[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

یک عضو شورای شهر شیراز: فعالان اجتماعی موتور محرک شهر هستند، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای اسلامی‌شهر شیراز، تشکل‌ها و گروه‌های مردمی‌که فعالیت اجتماعی انجام می‌دهند را موتور محرک  و عامل پویایی و پیشرفت شهر عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، «سید احمدرضا دستغیب» در نشست با تعدادی از  اعضای ستاد مردمی‌مبارزه با کرونا و با قدردانی از فعالیت‌های این ستاد از جنبه دیگری بر اهمیت مسئولیت اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: شهری که ما در آن زندگی می‌کنیم بر پایه پیکره‌ها بنا نشده بلکه آدم‌های آن هستند که به شهر معنا داده و مفهوم آن را شکل می‌دهند. او با اشاره به اینکه در چنین شهری ساکنان نسبت به بدی‌ها یعنی مسائل و معضلات فرهنگی، اجتماعی و شهری حساس هستند، گفت: چنین شهری را می‌توانیم زنده بدانیم چرا که پویا است و حرکت می‌کند.
دستغیب با تأکید بر اینکه زنده بودن شهر یعنی وجود افرادی که وقتی معضلی اجتماعی می‌بینند آنها را رنج می‌دهد، افزود: تشکل‌ها و گروه‌ها و مردمی‌همچون شما که جمع شده و حرکتی اجتماعی انجام می‌دهند، موتور محرک شهر محسوب می‌شوند چرا که هم خودشان مشکلات را دیده و جمع می‌شوند تا اقدامی‌عملی انجام دهند و هم آن را به مسئولان انتقال می‌دهند.
وی اضافه کرد: این حرکت شما نزد خداوند برکت و نعمت دارد و اثراتش را هم خود شما و هم آیندگان خواهید دید، این قبیل حرکات شهر شیراز را روز به روز بهتر و فعال‌تر می‌کند. این عضو شورای اسلامی‌شهر شیراز با ابراز خرسندی از اینکه باعث افتخار است که گروه‌های جوان همچون شما به شهر خود حساس هستند، بیان داشت: این احساس مسئولیت را در بحث سیل سال ۹۸ که واقعاً حادثه‌ای دردناک بود دیدیم و ما همراه مهمانان‌مان درد کشیدیم در مسئله کرونا نیز به همین ترتیب بود و فعالان این عرصه برای ساعت‌ها تلاش می‌کردند. این عضو شورای شهر شیراز در پایان با قدردانی از همه کسانی که مسئولیت اجتماعی را در خودشان ایجاد و نهادینه کردند، پیشنهاد داد: همه کسانی که نقطه نظراتی دارند می‌توانند کتباً عنوان کنند تا بنده نیز به مسئولینی که در این زمینه مستقیم کار می‌کند ارجاع داده و پیگیری‌های لازم را انجام دهم.  وی اضافه کرد: باید این احساس را به همه مردم شیراز منتقل کرد تا احساس مسئولیت اجتماعی در آنها شکل گرفته و مسئولیت بپذیرند تا در این مسیر در کنار شما قرار گیرند. گفتنی است در پایان این نشست از تعدادی از فعالان این حوزه قدردانی شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی